Світова економіка може обвалитися у 2013 році

"Ідеальний шторм" для світової економіки може наступити в 2013 році.

Фінансові негаразди в США, уповільнення росту китайської економіки, боргова проблема єврозони і застій економіки Японії можуть привести світову економіку до "ідеального шторму", - заявив експерт з питань економіки, професор Нью-Йоркського університету Нуріель Рубіні.

Імовірність того, що всі перераховані чинники в сукупності можуть привести до скорочення світової економіки з 2013 року становить один до трьох, - сказав він. Інші сценарії для світової економіки, на його думку, це або анемічне зростання, або посилення її зростання.

"Вже зараз спостерігаються елементи нестабільності, - сказав Рубіні. - Ми йдемо по дорозі занадто великих державних і приватних боргів. Цей вантаж стає все важчим і важчим. І всі ці проблеми можуть врешті-решт зійтися разом до 2013 року".

Зростання світової економіки може сповільнитися в другій половині цього року на тлі скорочення фінансових стимулів і слабкого рівня довіри, зазначив він. При цьому слабке зростання світової економіки може спровокувати попит на доларові активи як на "безпечну гавань".

Крім того, на його думку, в Європі слід провести реструктуризацію боргів Греції, Ірландії та Португалії, тому що продовження очікування може призвести до "більш хаотичних" процесів.

Як повідомлялося, експерти Міжнародного валютного фонду вважають, що найближчими роками світова економіка переживе спад. За їх підрахунками зростання світового реального ВВП цього року і наступного становитиме близько 4,5% в порівнянні зі збільшенням на 5% за підсумками 2010 року.

Зі свого боку фахівці ООН запевняють, що ріст світової економіки цього року складе 3,3%, а в 2012 році прискориться до 3,6%.

Нагадаємо, що прем'єр-міністр Микола Азаров вважає, що друга хвиля світової кризи вже почалася. На його думку симптомами цього є зростання цін на нафтопродукти і продукти харчування.

Читайте також:

На подолання світової економічної кризи піде ще 5 років

Найближчими роками світова економіка переживе спад

Азаров: друга хвиля кризи почалася

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: