Світова криза вдарила по гаманцях мільярдерів

Гаманець середнього мільярдера "схуд" на 23% за рік і тепер "важить" 3 мільярди доларів.

За даними видання Forbes, світовий клуб мільярдерів через фінансову кризу втратив за останній рік майже половину своїх статків. Сукупний капітал, яким володіють мільярдери зі списку Forbes, скоротився до 2,4 трильйонів доларів з 4,4 трильйонів. Гаманець середнього мільярдера "схуд" на 23% за рік і тепер "важить" 3 мільярди доларів.

Майже на третину скоротилась і кількість багатіїв - зараз у рейтингу фігурують 793 мільярдери проти 1125 у минулому, найблагополучнішому для капіталу році.

Незважаючи на кризу, в списку присутні нові імена - 38 нових персоналій здобули мільярдні капітали в ці непрості часи.

Титул найбагатшої людини у світі отримав засновник і власник компанії Microsoft Біл Гейтс, статок якого оцінено в 40 мільярдів доларів.

Хоча Гейтс і повернув собі пальму першості, але через кризу він за рік втратив 18 мільярдів доларів. Його головний конкурент - торішня найбагатша людина світу культовий інвестор Уоррен Баффет втратив за рік близько 25 мільярдів доларів і посів друге місце в рейтингу з 37 мільярдами доларів.

До 2008 року Гейтс протягом 13 років утримував першість серед світових капіталістів. Торік він відійшов від активного управління компанією і зосередив свої зусилля на добродійності.

На третій сходинці розмістився мексиканський магнат Карлос Слім - його статок скоротився до 35 мільярдів доларів.

Москва поступилася Нью-Йорку титулом світової столиці мільярдерів, завойованим у 2008 році на піку сировинних цін.

"Дванадцять місяців тому Москва перехопила в Нью-Йорка титул світової столиці мільярдерів з чисельністю 74 магнати при 71 в Нью-Йорку. Сьогодні їх 27 у Москві і 55 у Нью-Йорку", - відзначає Forbes.

США, незважаючи на кризу, повернули собі імідж найбагатшої в світі країни - 44% з 2,4 трильйонів доларів, якими володіє "клуб мільярдерів", належать американцям.

Фінансова криза показала, що в діловому співтоваристві були й лідери, що зуміли примножити свій капітал. Мільярдером, що досяг найбільшого успіху, вважається мер Нью-Йорка Майкл Блумберг, який за рік поповнив особистий бюджет на 4,5 мільярда доларів, довівши його до 16 мільярдів доларів.

Читайте також:

Криза б’є українців болючіше, ніж білорусів та росіян

В рейтинг Forbes потрапили шість українських мільярдерів

Щорічний рейтинг мільярдерів Forbes значно скоротився

S&P: економіка України обвалиться на 12%, але швидко оживе

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: