Світова криза відсвяткувала перший ювілей

У "сірої смуги" світової економіки - перший сумний ювілей.

У фінансової кризи цього дня - день народження. Саме 15 вересня торік збанкрутів один із найбільших банків США. Відтоді почали говорити, що якщо в Америці банк чхне, нездужають усі. Як переносять погані часи українці? Досвід першого року.

15 вересня 2008. Один із найбільших банків США "Леман Бразерс" збанкрутів. Працівники сумні та невеселі зі своїми пожитками покидають робочі міста. Те, що відчували вони тоді, згодом відчули в усьому світі. В Україні теж - скорочення виробництва - масові звільнення і долар скаче, як хоче.

15 вересня 2009. Долар і далі скаче, а людям уже все одно. Виживай як хочеш. За кризи люди стали економити і на таксі не їздять, сердиться таксист Олександр, - люди хочуть проїхати пів міста за 20 гривень, а бензин 8 гривень. Погано, грошей немає".

Більші гроші шукає бізробітна Світлана... у Центрі зайнятості. Тут нині спокійно. У центрі задоволені: роботодавці за рік активізувалися - на одного претендента 10 вакансій. Світлана шукає посаду офіс-менеджера із зарплатою від двох із половиною тисяч гривень. Таких пропозицій не густо.

Криза внесла корективи. Нині в попиті спеціальності, на які п'ять років і не дивились - слюсарі та токарі.

Дуже багато чоловіків, які були на утриманні жінок чи навпаки, сьогодні активізувалися і шукають роботу. Активізувались і студенти-старшокурсники, і при здоров'ї пенсіонери.

Охоронники, чергові, гардеробники- на таких попит є, бо за зарплатою не женуться.

Попит зріс і на робітників біля столичного вокзалу. Будівельників, мулярів, штукатурів з усієї України - агітують в агітатори.

Сьогодні в агітатори забрали 15 мулярів із штукатурами. На таких роботодавців чекають і завтра. От тільки робітників такі заробітки не дуже тішать. Це ж до виборів, а потім?

Нагадаємо, Світовий банк стверджує, що рецесія у світовій економіці виявилася глибшою, ніж очікували, і зниження світового ВВП складе цього року 2,9%, а не 1,7%, як раніше прогнозувалося. Світ вступає в смугу повільнішого економічного зростання.

Читайте також:

Світова криза виявилась страшнішою, ніж очікували

Європа розраховує здолати кризу за рік

В Україні стало ще менше безробітних

 

ВідеоСвітова криза відсвяткувала перший ювілей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: