Світова криза виявилась страшнішою, ніж очікували

За прогнозами Світового банку, зниження економік провідних країн виявиться значно глибшим, ніж передбачали фахівці.

Світовий банк стверджує, що рецесія у світовій економіці виявилася глибшою, ніж очікували, і зниження світового ВВП складе цього року 2,9%, а не 1,7%, як раніше прогнозувалося. Як мовиться в повідомленні банку, світ вступає в смугу повільнішого економічного зростання.

В опублікованому в понеділок прогнозі СБ мовиться, що зниження, зокрема, російської економіки складе цього року 7,5% (раніше очікувалося 4,5%), в 2010 вона виросте на 2,5%. Погіршено також прогноз на 2009 рік для США, де очікується падіння ВВП до 3% з 2,4%, що прогнозувалися в березні, в Японії - до 6,8% з 5,3%, в єврозоні - до 4,5% з 2,7%. Економіка Китаю виросте при цьому на 7,2%.

У цілому зростання світового ВВП повинне поновитися в 2010 році і досягти 2% (у країнах, що розвиваються, - 4,4% в 2010 році і 5,7% в 2011 році), вважає Світовий банк.

Світовий банк чекає, що в умовах глобальної рецесії і нестабільності фінансового ринку приток приватних інвестицій у країни, що розвиваються, знизиться цього року до 363 млрд доларів порівняно з 707 млрд доларів у 2008 році і 1,2 трлн доларів у 2007 році.

При цьому країни, що розвиваються, можуть стати ключовою рушійною силою світової економіки, якщо з міжнародною підтримкою поновиться зростання внутрішніх інвестицій, включаючи притоку кредитів з міжнародних ринків, вважає головний економіст СБ Джастін Лі.

Зростанню світової економіки заважатиме необхідність реструктуризації банківської системи. Тому, щоб запобігти другій хвилі нестабільності, влада повинна сфокусуватися на реформі фінансового сектора і підтримці бідних країн, вважають в банці.

Читайте також:

Європа розраховує здолати кризу за рік

В Україні стало ще менше безробітних

Тимошенко оголосила, що криза в Україні зупинилася

МВФ попереджає про поглиблення кризи у майбутньому

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: