Світова торгівля у 2010 році зросла на рекордні 14,5%

У 2010 році об'єми світової торгівлі поставили рекорд росту у 14,5%.

Світова організація торгівлі (СОТ) повідомила у своїй доповіді, що у 2010 році всесвітні обсяги торгівлі зросли на рекордні 14,5%.

На 2011 рік експерти організації роблять менш оптимістичні прогнози. За їх даними зростання скаде 6,5%.

Гендиректор СОТ Паскаль Ламі виразив переконання, що ці цифри показують, як торгівля допомогла світу уникнути рецесії у 2010 році. Однак, на його думку, у всіх країнах досі відчуваються наслідки фінансової кризи.

Частка країн, що розвиваються, і країн СНД у світовому експорті за підсумками 2010 року досягла рекордних 45%. Зокрема, Китай збільшив обсяг експорту на 28%.

На думку фахівців, на зниження темпів зростання торгівлі у 2011 році вплтнуть в першу чергу події на Близькому Сході і в Японії. При цьому експерти зазначають, що зростання в 6,5% - доволі непоганий, оскільки середньорічне зростання світової торгівлі в період 1998-2008 років залишався стабільно на рівні 6%.

Щодо довгострокових перспектив, то в СОТ раніше зазначали, що обсяги світової торгівлі будуть рости більш ніж на 7% у наступні 10 років.

Нагадаємо, що 5 лютого 2008 р на засіданні Генеральної Ради Світової організації торгівлі було прийняте рішення про приєднання України до Марракеської угоди про заснування СОТ. Того ж дня тодішній президент України Віктор Ющенко та керівники СОТ підписали угоду про вступ України до організації.

10 квітня 2008 року Верховна Рада ратифікувала протокол про вступ України до СОТ 411 голосами.

Читайте також:

Вільна торгівля між Україною та ЄС налякала росіян

Путін: якщо Україна приєднається до зони вільної торгівлі, Росія вибудує кордон

Росія може приєднатися до СОТ у 2012 році

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: