Світові ціни на продукти зросли на 33%, мільйонам людей загрожує голод

За даними Світового банку, світові ціни на продовольство зростають рекордними темпами. 12 мільйонам людей вже загрожує голод.

Ціни на продовольство в світі за рік піднялися більш ніж на третину, йдеться в черговій доповіді Світового банку. Згідно з дослідженням, зараз ціни досягли пікових показників 2008 року, коли вибухнула світова фінансова криза.

За даними Світового банку, за підсумками липня 2011-го продовольчі товари в світі в середньому подорожчали на 33% порівняно з липнем 2010 року.

Суттєву роль у посиленні інфляції відіграло зростання цін на кукурудзу, цукор та пшеницю.

Так, за минулий рік ціни на кукурудзу зросли на 84%, цукор подорожчав на 62%, пшениця - на 55%, соєва олія - на 47%.

При цьому ціни на нафту (один з основних драйверів зростання, на думку експертів СБ) зросли на 45%. Мінеральні добрива виросли в ціні на 67%. На цьому тлі підвищення вартості тайського рису на 21% виглядає вкрай скромним.

Одночасно спостерігається тенденція скорочення продовольчих запасів. Особливо турбує фахівців дефіцит кукурудзи: зараз її запаси на найнижчому рівні за останні 30 років.

Експерти банку застерігають, що голод може загрожувати десяткам країн світу. Зараз у критичній ситуації вже перебувають більше 12 мільйонів людей, що проживають в районі Африканського Рогу - півострова, де розташовані Сомалі й Ефіопія. Всі ці люди страждають від голоду, посух і військових конфліктів і терміново потребують гуманітарної допомоги.

Читайте також:

У Кенії дітей міняють на їжу

WWF запропонував вісім способів нагодувати людство

Українці витрачають на їжу найбільше у Європі

Президент Світового банку прогнозує новий фінансовий "шторм"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: