Світові фондові ринки встановили рекорд двадцятиріччя

Пісдя паніки, обвалу та зимової стагнації, навесні на більшості світових ринків почалося пожвавлення, яке досягло піку на початку червня.

Перший квартал 2009 року виявився для світових фондових ринків кращим за останні більш ніж 20 років. Про це свідчать розрахунки провайдера індексів FTSE, спільного підприємства газети Financial Times і Лондонської фондової біржі.

Індекс розвинених ринків FTSE All-World Developed Market показав найкращий результат з 1987 року, піднявшись в квітні-червні більш ніж на 21%.

Індекс ринків FTSE All-World Emerging Market, що розвиваються, виріс на 35%; це максимальний зліт з 1993 року, коли почав розраховуватися індекс.

Ралі на більшості ринків почалося на початку березня. Після паніки і обвалу, спровокованого банкрутством інвестбанка Lehman Brothers в середині вересня та зимової стагнації, навесні розпочалося пожвавлення.

Перші ознаки того, що спад в світовій економіці сповільнювається, спонукали найбільш ризикованих гравців почати вкладатися в акції. Ралі набирало хід поступово, як страхи відступали і з'являлися надії на стабілізацію економічної ситуації.

Ринки, що розвиваються, які більше інших постраждали через глобальний розпродаж в кінці минулого року, тепер продемонстрували найбільше зростання: інвестори відновлювали їх долі в своїх портфелях. Ринки досягли піку на початку червня, після чого на деяких почалася консолідація, на інших - корекція.

Читайте також:

Куди вкладати гроші під час кризи: поради Forbes

МВФ прогнозує подальший спад світової економіки

Свинячий грип обвалив фондові ринки

Підсумки "кризового року" для найбільших компаній світу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: