Світові газові експортери прив'яжуть вартість газу до цін на нафту

"Газова ОПЕК" хоче прив'язати ціни на газ до вартості нафти. Росія і Катар підписали угоду про співпрацю в газовій сфері.

Країни - учасниці Форуму країн - експортерів газу (ФКЕГ) на черговому засіданні домовилися вести роботу з прив'язки цін на газ до цін на нафту, повідомив російський міністр енергетики Сергій Шматко.

Про намір забезпечити стабільність ринку газу Росія і Катар домовилися ще і окремо. Сторони підписали спільну заяву про співпрацю в газовій сфері. Алжирський міністр нафти Шакіб Хеліль ще в кінці березня заявив про необхідність знизити видобуток газу, щоб підтримати ціни на нього.

Зараз вартість газу складає 13 доларів за 1 млн Btu (британські термічні одиниці), що в шість разів менше середньої вартості бареля нафти, зазначав Хеліль.

Газ, який є чистим енергоносієм з низьким рівнем забруднення навколишнього середовища, серйозно недооцінений. Це може позначитися на інвестиціях в газову галузь і згодом приведе до потрясінь на ринку і майбутнього подорожчання газу, як це відбулося з нафтою, вважає алжирський міністр. Проте чекати природного підвищення вартості газу поки не доводиться. На думку Хеліля, потреба в світі на блакитне паливо в 2013 році буде на такому ж рівні, як в кризовий 2008 рік.

У "Газпрому" оптимістичніші погляди на майбутнє. Він вважає, що до 2013 року попит на газ повинен відновитися до докризових рівнів. Відповідно до своїх очікувань він планує через три роки вийти на рекордний рівень видобутку - 565,5 млрд куб. м. Торік виробництво монополії впало до 461 млрд куб. м газу з 551 млрд роком раніше.

Міжнародне енергетичне агентство солідарне з алжирським міністром, на думку організації, споживання газу може відновитися не раніше 2015 року.

Читайте також:

Росія визнала знайдений в Україні газ своєю проблемою

Янукович попросив знизити ціну на російський газ на 25%

Американцям дозволили рити українські надра в пошуках газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: