Світових запасів нафти вистачить на 42 роки

За 2008 рік у світі скоротилися підтверджені запаси нафти. Якщо не розвідувати нові родовища, "чорне золото" стане дефіцитом.

Підтверджених запасів нафти, які існують на сьогодні, вистачить лише на 42 роки: за умови, якщо темпи видобутку залишаться на нинішньому рівні.

За висновками щорічної доповіді британської компанії British Petroleum, у 2008 році вперше за десятиріччя скоротилися доведені запаси нафти. Найбільше скорочення резервів експерти відзначають у Росії, Норвегії та Китаї. На їхню думку, світові резерви нафти можуть відновити зростання, але якщо галузь не активізує реалізацію нових проектів просто зараз, то найближчими роками світу загрожує дефіцит "чорного золота".

Як наголошується в огляді British Petroleum, старі нафтові родовища виснажуються, а дістати доступ до нових стає все більш складно. Минулого року запаси найшвидше зростали у В'єтнамі, Індії і Єгипті, проте вони не змогли компенсувати спаду в інших країнах.

"Наші дані підтверджують, що в світі достатньо запасів нафти, природного газу і вугілля для задоволення світових потреб протягом десятиліть", - заявив головний виконавчий директор BP Тоні Хейвард у своєму введенні до огляду. За його словами, проблеми, з якими стикається світова спільнота при спробі збільшити запаси, не під землею, а над нею. "Вся справа в людях, а не в геології", - підкреслив він.

Фахівці звертають увагу, що, коли почалася фінансова криза, було заморожено нафтових проектів на 260 мільярдів доларів - зокрема, через те, що при низькій вартості нафти вони стали нерентабельними.

Старі родовища продовжували виснажуватися, нових не розробляли, тому зменшення світових резервів нафти цілком зрозуміло. Але зараз нафтова галузь має почати думати про вихід з кризи, вкладати кошти в геологічну розвідку, тим більше, що нафта почала дорожчати. Ціни вже перевищили межу у 70 доларів за барель.

Читайте також:

Ціни на нафту, як і попереджали експерти, зросли

СБУ викрила дві підпільних нафтових свердловини

Експерт: бідність України на газ і нафту - міф

Саудівська Аравія назвала "ідеальну" ціну нафти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: