Світовий банк критикує українські податки

Світовий банк критикує податкову систему України та радить їй прийняти Податковий кодекс. Також СБ обіцяє інвестиції в українську економіку.

Гроші
Архів
Українські податки, на думку експертів Світового банку, занадто обтяжують вітчизняних підприємців.
Світовий банк критикує українську податкову систему і вважає її однією з найбільш обтяжуючих у світі.

Про це сказано в повідомленні СБ.

"Україна має одну з найбільш обтяжуючих податкових систем у світі... В Україні сплачуються 99 видів податків, а на проходження всіх процедур, пов'язаних зі сплатою податків, витрачається 2085 годин на рік", - сказано в повідомленні.

Світовий банк підкреслює, що українські підприємці в середньому змушені сплачувати близько 60% свого прибутку у вигляді податків, у той час як відповідний середній світовий показник становить 40%.

У цьому зв'язку банк рекомендує українському уряду активізувати економічні реформи, у тому числі у фіскальній сфері.

Також СБ радить Україні прискорити прийняття Податкового кодексу.

На думку СБ, цей документ повинен передбачати скорочення кількості податкових платежів і спрощення їх проведення.

Банк рекомендує Україні прийняти закон "Про акціонерні товариства", який повинен встановити чіткі правила відповідальності посадових осіб АТ, оприлюднення інформації, захисту прав міноритарних акціонерів.

Серед інших рекомендацій СБ - спрощення режиму ліцензування, у тому числі в сфері будівництва, а також удосконалення законодавства в сегменті стандартизації і сертифікації.

Світовий банк також планує щорічно впродовж найближчих декількох років щорічно вкладати в Україну близько 1 мільярда доларів.

Головний економіст Представництва СБ в Україні Мартін Райзер повідомив сьогодні, що попередньо саме такий обсяг коштів щорічно направлятиметься в економіку України в найближчі декілька років.

При цьому він відзначив, що остаточні цифри будуть відомі тільки після ухвалення нової стратегії партнерства СБ і України, затвердити яку планується до кінця цього року.

За словами Райзера, планується, що в загальному обсязі коштів, що надаються СБ щорічно Україні, 300-400 мільйонів доларів становитимуть позики на реалізацію стратегії розвитку, а решта ресурсів буде направлено на впровадження інвестиційних проектів.

Також представник СБ повідомив, що основний обсяг коштів планується направити на модернізацію інфраструктури і вдосконалення системи державних фінансів.

Він відзначив, що розвиток багатьох секторів української економіки не вимагає додаткових інвестицій і можливий за рахунок перегляду порядку використання вже наявних ресурсів.

"Нам здається, що в багатьох сферах немає необхідності в додаткових ресурсах, а існує проблема використання вже існуючих ресурсів", - наголосив Райзер.

У свою чергу керівник діяльності Міжнародної фінансової корпорації в Україні Олена Волошина, відповідаючи на питання щодо обсягів надання Україні ресурсів для розвитку, не змогла назвати конкретні цифри, відзначивши, що обсяги фінансування значною мірою залежать від попиту на ресурси з боку суб`єктів господарської діяльності.

Вона також відзначила, що, визначаючи принципи роботи в Україні, МФК координує свої дії з СБ. При цьому, на відміну від останнього, установа робить акцент на фінансуванні проектів у приватному секторі.

Що стосується фінансування українських банків, то, за словами Волошиної, МФК планує надати доступ до "довгих грошей".

Волошина повідомила, що на сьогодні МФК направила до України близько 750 мільйонів доларів, реалізувавши при цьому близько 30 проектів.

ВідеоВ Україні погана податкова система (ексклюзивне відео)

ВідеоЕксперти СБ: вести бізнес в Україні важко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: