Світовий банк передрік Східній Європі енергетичну кризу

Західні експерти підрахували: країнам Східної Європи, зокрема й Україні, терміново потрібні більше трьох трильйонів доларів інвестицій.

На Східну Європу і Середню Азію чекає енергетична криза, якщо в енергетику регіону не надійдуть інвестиції обсягом понад 3 трлн доларів.

Про це йдеться в доповіді Світового банку з гучною назвою "Гасіть світло? Енергетичний прогноз для Східної Європи і колишнього Радянського Союзу".

За словами директора департаменту СБ зі сталого розвитку в регіоні Європи і Центральної Азії Пітера Томсона, очікується, що до 2030 року попит на первинні енергоносії в регіоні зросте на 50%, у той час як споживання електроенергії збільшиться на 90%.

Він додав, що ще до початку глобальної кризи в 2008 році деякі країни регіону, які імпортують енергоносії, почали відчувати певні труднощі з поставками.

"У період фінансової кризи споживання енергії дещо скоротилося, і цей перепочинок дозволив країнам докласти певних зусиль для пом'якшення ймовірних наслідків енергетичної кризи. Але цей перепочинок не триватиме довше п'яти або шести років", - вважає Томсон.

На думку експертів СБ, якщо ставлення країн регіону до експлуатації енергоресурсів не зміниться, вони можуть зіткнутися з гострою нестачею енергії, і до 2030 року перетворитися з експортера на імпортера енергії.

У доповіді наголошено, що для збереження на нинішньому рівні або підвищення виробництва електроенергії, знадобиться 1,3 трлн доларів інвестицій для забезпечення регіону нафтою, газом і вугіллям.

Крім того, енергетична інфраструктура регіону вимагає термінового ремонту.

Томсон зазначив, що багато країн, наприклад Україна, відчували перебої в забезпеченні електроенергією ще до початку світової фінансової кризи в 2008 році. Інфраструктура потребує інвестицій в 1,5 трлн доларів протягом 20-25 років, і ще 500 млрд доларів необхідно витратити на системи опалення.

Також, зазначили аналітики, те, що в більшості країн держава встановлює тарифи на електроенергію, заважає припливу приватних інвестицій в галузь.

Світовий банк бачить "чітку можливість" скорочення поставок газу з регіону через нестачу інвестицій у видобуток. Довгострокові контракти на постачання газу до Європи закінчуються, і Євросоюз, "схоже, не хоче укладати нові довгострокові контракти", йдеться в доповіді.

На ринок газу виходять азіатські споживачі, перш за все Китай та Індія, що призводить до зростання цін, загрожуючи проблемами країнам-імпортерам газу в Східній і
Центральній Європі.

Читайте також:

У разі нової газової кризи Євросоюз протримається 45 днів

Світовий банк знайшов правильну модель управління економікою - це модель Лукашенка

Борг України сягнув критичного рівня - майже 100% ВВП

У США розпочинається друга хвиля кризи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: