Світовий банк прогнозує погіршення кризи в Україні

Зростуть тарифи, всі досягнення в економічній сфері будуть нівельовані, зусилля боротьби з бідністю перекреслені.

Світовий банк прогнозує збільшення комунальних тарифів в Україні, гальмування економічних реформ та повернення економіки на кілька років назад.

Глобальна економічна криза і наступна рецесія нададуть дуже негативний вплив на фінансовий клімат, перекресливши всі зусилля у боротьбі з бідністю.

Такий висновок міститься в доповіді, оприлюдненій напередодні Світовим банком. Доповідь стосувалася країн Східної Європи та Центральної Азії.

"Глобальна фінансова криза загрожує повернути назад значний прогрес у підвищенні рівня життя, досягнутий ... за останні кілька років", - зазначив Лука Барбоне, що очолює відділ СБ по скороченню бідності та економічному управлінню в європейсько-центральноазіатському регіоні.

"Одним з найтрагічних наслідків кризи стало те, що найсильніший удар припав на країни із середнім доходом", - додав він. За його словами, в регіоні спостерігається різке зростання безробіття і скорочення економічних можливостей. "Рівень бідності буде рости", - попередив експерт.

До того ж, аналітики банку не виключають продовження продовольчої і енергетичної криз. Ситуацію загострить і високий рівень інфляції в більшості країн регіону, а також зростання вартості споживчого кошика. Це, знову ж таки, завдасть дуже серйозного удару по найбідніших верствах населення: адже витрати на їжу в таких сім'ях складають 70-80 відсотків бюджету.

Удар по "групі ризику" посилить незавершеність комунальних реформ і в Молдові та Україні.

У результаті з метою компенсації втрат там будуть підвищуватися тарифи на газ, світло і воду.

До 2010 р, відзначається в доповіді СБ, до 40 млн армії бідняків регіону додасться 10 млн людей, і ще 25 млн з нинішнього середнього класу "небезпечно наблизяться" до порога бідності, на порозі якої балансують близько 120 млн осіб.

Таким чином, будуть поставлені під загрозу всі досягнення регіону після попередніх потрясінь, найбільшим з яких став російський дефолт 1998

Зусилля, зроблені в регіоні з тих пір, дозволили витягнути з бідності більше 50 млн осіб.

У зв'язку з цим СБ відзначає зростаючу важливість систем соціального захисту населення, які здатні допомогти сім'ям впорається з фінансовими труднощами.

СБ зазначає, що уряди повинні сфокусуватися на" розумному "підході до своїх витрат, щоб продовжувати захищати бідних.

Системи соціального захисту населення - грошові перекази, пенсії і програми з викорінення бідності - будуть першими кандидатами на урізання, але саме ці заходи потрібні зараз, як ніколи.

Читайте також:

У 2010 населення платитиме за світло на 70% більше

Держава повісила на кожного українця борг у 6 тисяч гривень

Європа прогнозує обвал української валюти

Україну визнано найбільш кризовою країною Східної Європи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: