Світовий банк дорікнув Януковичу за соціальний популізм

Директор Світового банку по Україні, Білорусі та Молдові Мартін Райзер назвав ключові фактори, які стримують економічний розвиток країни.

Cоціальний популізм гальмує зростання економіки в Україні, вважає директор Світового банку по Україні, Білорусі та Молдові Мартін Райзер.

Про це він заявив під час круглого столу "Антикризові стратегії для України: як відновити кредитування економіки", що відбувся у Києві за ініціативи Ліги фінансового розвитку, представництва Світового банку й тижневика "Дзеркало тижня".

За словами банкіра, одним з ключових факторів стримування економічного розвитку держави є структурні проблеми з дефіцитом державного бюджету, коли "ціна на газ 80 доларів — для домогосподарства, тоді як держава купує газ за 230 доларів", а "пенсійна система генерує доходи на 4-5% менше, ніж витрати на її функціонування".

Зазначені дисбаланси, які уряд не взмозі виправити, не дозволяють сконцентруватися на ефективному управлінні державними інвестиціями для реалізації інфраструктурних та енергозберігальних проектів, зазначив він.

"Це ті сфери, на які витрачають кошти всі уряду світу. Україна виділяє на це 1% ВВП, в той час як економіки Європи, а особливо Азії, які швидко розвиваються, — від 5 до 10 відсотків ВВП", — наголосив Райзер.

Нагадаємо, 3 червня, Віктор Янукович підбив підсумки 100 днів перебування на посаді глави держави. Зокрема. Разом із тим президент оголосив про початок першого етапу реформ в Україні та окреслив головні з них.

Зокрема, глава держави планує підвищити тривалість життя в Україні, вивести Україну в 20-ку світових держав лідерів.

Читайте також:

Янукович пообіцяв боротися з диким капіталізмом

Тимошенко підбила підсумки 100 днів Януковича

 МВФ розкритикував реформи Януковича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: