Світовий банк: НБУ маскує проблеми українських банків

В СБ підкреслили, що невміння регулятора своєчасно виводити з ринку проблемні фінустанови знижує інвестиційну привабливість банківського сектора України.

Відсутність належного росту кредитування в Україні вказує на неефективність масштабної фінансової підтримки кредитно-фінансових установ з боку Нацбанку України, вважає експерт з питань фінансового сектора представництва Світового банку в Україні Анжела Пригожина.

"НБУ надав величезну кількість ресурсів банківській системі. Чому ж банківська система не кредитує економіку. Ймовірно, у більшості цих установ (одержувачів стабілізаційних кредитів НБУ) вже існує фактична неплатоспроможність. І вони не можуть за будь-яких обставин на сьогодні кредитувати економіку", - сказала вона.

Пригожина також підкреслила, що невміння регулятора своєчасно виводити з ринку проблемні фінустанови знижує інвестиційну привабливість банківського сектора України.

Складну ситуацію з кредитуванням відмітив перший замголови міністра економіки Анатолій Максюта.

"Констатуємо, що фінансовий сектор України належним чином не виконує функцію фінансового забезпечення стабільного економічного розвитку.. Ми практично не маємо довгострокових ресурсів. Відповідно не можемо реалізовувати довгострокові державні пріоритети і пріоритети приватного сектора", - сказав він.

За словами чиновника, заплановані у фінансовому секторі реформи повинні в першу чергу виправити таку ситуацію.

Читайте також:

НБУ прогнозує зростання української економіки

НБУ встановить ліміт на видачу валюти з банкоматів

Банківська система України виявилася найміцнішою в Європі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: