Світовий банк позичив Україні 200 млн доларів на покращення енергоефективності

Світовий банк видав Україні позику у 200 млн доларів на програми енергозбереження.

Рада директорів Світового банку (СБ) підтримала виділення 200 млн доларів кредиту в рамках фінансування "Проекту з енергетичної ефективності в Україні".

Позика піде на інвестиції в програми з енергозаощадження в промислових компаніях, муніципалітетах і муніципальній власності, а також в енергосервісних компаніях, повідомляється у релізі СБ.

"Проект сприятиме досягненню Україною своїх амбітних цілей зниження енергоємності на 20% до 2015 року і на 50% до 2030 року. Це також буде сприяти зниженню залежності України від імпорту газу, отже, зниження ризиків у сфері енергетичної безпеки, а також знизить витрати енергії", - йдеться в релізі банку.

Банк повідомив, що реалізація Проекту дозволить скоротити викиди СО2 на 1 млн т на рік. Очікується, що програма буде сприяти створенню нових робочих місць як безпосередньо, так і опосередковано за рахунок збільшення конкурентоспроможності внаслідок менших витрат енергії.

Позичальником виступив державний "Укрексімбанк".

Згідно з доповіддю, інвестиції в підвищення енергетичної ефективності будуть направлені на фінансування 6 суб-проектів: 1) модернізація неефективного і застарілого обладнання; 2) встановлення промислового обладнання високої енергетичної ефективності; 3) використання газових і теплових відходів від промислових процесів; 4) поліпшення виробничих систем; 5) зниження втрат енергії в комунальному секторі; 6) зниження втрат енергії в будівлях.

Читайте також:

Україна купуватиме менше російського газу

Світовий банк: епоха долара закінчиться у 2025 році

Австрія дасть Україні мільярд євро на розвиток сонячної енергетики

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: