Світовий банк прогнозує пожвавлення глобальної економіки цього року

Темпи економічного зростання для Європи та країн Центральної Азії прогнозуються на рівні 4,1% в 2010 році, що на 3,0% нижче, ніж за попередніх п'ять років, що передували кризі.

Зростання світової економіки в 2010-2011 роках очікується на рівні 2,9%-3,3%. Для Європи та країн Центральної Азії темпи економічного зростання становитимуть 4,1% в 2010 році, що на 3,0% нижче, ніж в середньому по регіону за п'ять років, що передували кризі.

Про це йдеться в доповіді Світового банку (СБ) "Глобальні економічні перспективи - 2010".

"Пожвавлення глобальної економіки продовжується, проте європейська боргова криза створила нові перешкоди на шляху до відновлення стійкого економічного зростання. Глобальний ВВП, що скоротився на 2,1% в 2009 році, має збільшитися на 2,9% -3,3% у період з 2010 по 2011 рік, а потім ще до 3,2% -3,5% в 2012 році ", - йдеться в доповіді.

Для Європи та країн Центральної Азії СБ прогнозує темпи економічного зростання на рівні 4,1% в 2010 році, що на 3,0% нижче, ніж в середньому по регіону за п'ять років, що передували кризі.

"Цей підйом обумовлений потужним зростанням двох найбільших економічних систем регіону (Росії і Туреччини), на які припадає три чверті регіонального ВВП. У більшості інших країнах регіону темпи зростання будуть відносно низькими або залишаться негативними через тривале процесу коригування, через який довелося пройти деякими країнам внаслідок великих дефіцитів рахунку поточних операцій до кризи ", - наголошується в документі.

На думку економістів СБ, що посилюється нестабільність у зв'язку з кризою суверенної заборгованості в деяких європейських країнах (Греції, Ірландії, Італії, Португалії та Іспанії) стала ще одним фактором, що перешкоджає економічному зростанню в регіоні.

"Завдяки зусиллям МВФ і європейських установ вдасться уникнути дефолту або суттєвої реструктуризації суверенної заборгованості європейських країн. Однак навіть у цьому випадку боргову кризу буде мати серйозні наслідки для країн, що розвиваються і регіонів, що підтримують тісні торговельні і фінансові зв'язки з країнами з високим рівнем доходу, що мають значний заборгованість ", - відзначають автори доповіді.

На думку експертів Світового банку, в період з 2010 по 2012 рік річні темпи економічного зростання в країнах, що розвиваються в цілому становитимуть 5,7% -6,2%. Темпи зростання економіки в країнах з високим рівнем доходу можуть скласти 2,1% -2,3% в 2010 році. У 2011 році темпи економічного зростання становитимуть 1,9% -2,4%, відзначає банк.

Згідно з доповіддю, не дивлячись на те, що вплив європейської боргової кризи поки вдавалося стримувати, "тривале зростання суверенної заборгованості може призвести до подорожчання кредиту, скорочення інвестицій і зниження економічного зростання в країнах, що розвиваються".

Нагадаємо, за даними Світового банку, обсяг світової торгівлі різко збільшився, і в 2010 році додатково зросте на 21%, після чого, в 2011-2012 роках темпи зростання поступово знизяться до приблизно 8%.

Підвищення глобального попиту в 2011-2012 роках майже наполовину відбудеться за рахунок країн, що розвиваються, зазначає СБ.

Раніше Європейський банк реконструкції та розвитку заявляв, що економіки країн Центральної та Східної Європи повільно виходять із кризи. Прогноз ЄБРР щодо темпів відновлення економіки також поширюється на Україну.

Нові прогнози економістів банку щодо України становлять 4% річного зростання ВВП, що на 1% вище за попередні оцінки.

Читайте також:

Україна та МВФ домовилися про кредит у 19 мільярдів доларів

Українські банки обмежили операції з євро через падіння курсу

Українська економіка з початку року виросла на 4,8%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: