Світовий банк визнав економіку Білорусі нежиттєздатною

Ріст економіки Білорусі у 2011 році впав з 7,6% до 4,5%.

Глава Світового банку по Україні, Білорусі і Молдові Мартін Райзер заявив, що білоруська модель економіки вичерпала свої можливості.

"Незважаючи на соціальні досягнення минулих років, економічна модель Білорусі вичерпала свої можливості. В умовах існуючих макроекономічних дисбалансів часові рамки для досягнення необхідного коригування значно скорочені", - сказав Райзер.

У свою чергу Міністерство фінансів Білорусі прогнозує, що у поточному році році ВВП країни підвищиться на 4,5% і складе 233 трильйони білоруських рублів (46,6 мільярда доларів).. У минулому році білоруська економіка виросла на 7,6%.

Варто відзначити, що у червні Національний статистичний комітет Білорусі повідомив, що ВВП у січні-травні цього року виріс на 15,5%

Як відомо, вже декілька місяців Білорусь переживає валютну кризу. Нацвалюта була істотно девальвована, через що стався сплеск інфляції.

Нагадаємо, проблеми з валютою у країні виникли через діїі самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

Читайте також:

Причиною девальвації в Білорусі назвали вибори Лукашенка

Білорусь оприлюднила план виходу з фінансової кризи

Білорусь отримає від Китаю більше мільярда доларів у кредит

Влада Білорусі почала вручну регулювати ціни на продукти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: