Світовий ринок почав відмовлятися від російської пшениці

Світові трейдери запевняють, що Росія втратила статус надійного постачальника зерна через невизначеність щодо експорту в новому сезоні.

На черговому тендері, оголошеним державним агентством з імпорту зернових Алжиру ​​14 червня, на закупівлю 50 тис. т пшениці з поставкою в липні 2011 року, не допущено до розгляду пропозиції російської пшениці.

На попередньому тендері від 6 червня Росія пропонувала зерно за ціною 310 доларів за 1 тонну з поставкою в липні.

Трохи раніше, в рамках останнього тендеру єгипетського держагента, компанії GASC, також не розглядалися пропозиції з поставки російської пшениці через високі ризики, пов'язаних з експортом цієї зернової культури.

На думку трейдерів, основною причиною відмови від закупівель зерна з Росії стала втрата статусу надійного постачальника у зв'язку з невизначеністю щодо експорту зернових в новому сезоні.

Імпортери чекають остаточного рішення уряду Росії з цього питання.

Нагадаємо, 28 травня прем'єр-міністр Російської Федерації Володимир Путін заявив, що Росія не буде продовжувати заборону на експорт зернових після 1 липня.

Проте офіційного підтвердження скасування експортного ембарго і введення будь-яких обмежувальних заходів досі немає.

Існує лише велика ймовірність введення плаваючих експортних мит, що може, на думку російських трейдерів, привести до істотного зниження цін на внутрішньому ринку.

На думку аналітиків, ситуація з "ігноруванням" імпортерами російського зерна є підтвердженням тези про те, що піти з ринку легко, а ось повернутися на нього набагато складніше.

Нагадаємо, що Росія ввела ембарго на експорт зерна у серпні 2010 року, коли баланси показали, що через посуху аграрії не дорахувалися більше третини очікуваного врожаю

Читайте також:

Україна та Росія обвалять світові ціни зерна на 15%

Україна експортує половину врожаю зерна

Аграрії втратили на обмеженні експорту зерна 4,5 мільярда доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: