На тлі розслідувань Порошенко почав перереєстровувати кондитерський бізнес на сина

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Була перереєстрована частина бізнес-імперії.

Колишній президент України і нардеп Петро Порошенко перереєстрував частину свого кондитерського бізнесу Roshen на старшого сина Олексія.

Про це свідчить інформація в публічних реєстрах, ідеться в проекті Центру протидії корупції "Відкритий реєстр національних публічних діячів".

Перед звільненням з посади президента Петро Порошенко 20 травня цього року у своїй декларації зазначав себе бенефіціарним власником ТОВ “Центрально-Європейська кондитерська компанія”(ЦЄКК) і залишався ним щонайменше до 1 жовтня. Ця компанія - одна з головних у структурі корпорації Roshen, бо вона є засновником низки інших підприємств.

Аналітики Центру протидії корупції виявили, що станом на 6 листопада бенефіціаром компанії вже зазначений старший син експрезидента Олексій Порошенко. Це підтверджує Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Там вказано, що контроль над "ЦЄКК" перейшов до Порошенка-молодшого внаслідок отримання корпоративних прав на нідерландську Roshen Europe B.V., яка володіє 85% "ЦЄКК". Раніше Roshen Europe B.V. також належала Порошенку-старшому, згідно з його останньою декларацією. 

Водночас бенефіціарний власник почав змінюватися й у тих компаніях, де ТОВ "ЦЄКК" є засновником. Зокрема, ТОВ "Рошен де люкс", ДП "КК "Рошен", ТОВ "Рошен-Волинь", ТОВ "Рошен Світ" та інші, які донедавна декларував Порошенко-старший. У них колишнього президента також замінив його син. 

Петро Порошенко залишається бенефіціарним власником у низці інших підконтрольних "ЦЄКК" підприємств: ТОВ "Рошен-Столиця", ПРАТ "Київська кондитерська фабрика "Рошен". 

Нагадаємо, глава Держбюро розслідувань Роман Труба заявив, що проти колишнього президента України Петра Порошенка відкрито 11 кримінальних проваджень. Перед цим експрезидент запевняв, що не фігурує в жодному з них.

Раніше Труба заявляв, що загалом прізвище експрезидента фігурує в восьми кримінальних провадженнях, які веде Державне бюро розслідувань. Він не уточнював, про які справи йдеться, але журналісти припускають, що справи можуть стосуватися схеми "Роттердам+", корупції в енергетиці, обставин змін власників суднобудівного заводу "Кузня на Рибальському", телеканалу "Прямий" тощо. Сам політик вважав появу таких проваджень передвиборчою кампанією до Верховної Ради.

17 липня ДБР викликало Порошенка на допит, але політик не прийшов. За словами Труби, у кримінальному провадженні щодо "Кузні на Рибальському" допитали інших свідків, зокрема й Сергія Тігіпка, а також провели виїмки документів. Труба наголосив, що надалі ДБР має намір викликати повторно Порошенка на допит для проведенння слідчих дій. Експрезидент, за словами керівника відомства, має бути зацікавлений у тому, щоб дати показання, аби слідство було неупередженим і повним. 

Уранці 19 липня детективи НАБУ та САП провели обшуки у приміщеннях ПАТ "Автомобільна компанія "Богдан Моторс", зокрема в спортивному клубі "5 елемент" (пов'язують із Порошенком та Кононенком). У НАБУ додали, що слідча дія санкціонована і проводиться в ході розслідування розтрати державного майна в особливо великих розмірах службовими особами Міноборони України та Генштабу ЗСУ України, які у 2015-2018 рр, на думку слідства, незаконно внесли до державного оборонного замовлення спеціальний автомобільний транспорт та здійснили його закупівлю за завищеними цінами. Як повідомлялося раніше, компанія "Богдан Моторс" отримала півмільярда гривень за таємними контрактами на закупівлю вантажних і санітарних автомобілів, зроблених на китайському шасі.

25 липня Порошенко прийшов на допит до ДБР. Тоді на капот його авто застрибнув невідомий чоловік і став показувати непристойні жести. Порошенко приходив до Держбюро й напередодні, і хотів провести допит раніше.

Відео Директор ДБР детально розповів про провадження в яких фигурує Петро Порошенко

Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба розповів, скільки проваджень відкрито, в яких фигурує експрезидент України Петро Порошенко і чому цей процес став політизованим.

Директор ДБР детально розповів про провадження в яких фигурує Петро Порошенко

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції