Такого ще не було: американська нафта вже здешевшала на 300% й коштує мінус 40 доларів за барель

Дата публікації
Перегляди
24к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Такого ще не було: американська нафта вже здешевшала на 300% й коштує мінус 40 доларів за барель

Фото: Associated Press

Вартість нафти стала від'ємною дуже стрімко.

На торгах на лондонській біржі ICE американська нафта WTI здешевшала вже на 315,87%, тобто її вартість стала від'ємною і становить уже мінус 39,44 долара за барель.

По суті, склалася ситуація, коли ніби не покупці платять гроші, а навіть їм доплачують продавці, аби лише забрали нафту.

Експерт Центру енергетики московської школи управління "Сколково" Катерина Грушевенко вважає, що це безпрецедентний випадок для фінансового ринку, пише РБК.

"На фізичному ринку сховища не переповнені і передумов для такого піку не було. Ймовірно, далі варто очікувати розглядів, чому торги не були зупинені раніше. На фізичному ринку навряд чи варто очікувати продажу нафти за доплату", - вважає Грушевенко.

Зазначимо, що під час торгів 20 квітня американська нафта WTI різко дешевшала і її вартість спочатку впала до одного долара, потім - до нуля, далі - ціна стала від'ємною, потім здорожчала до 22-35 центів за барель. Після того на лондонській біржі ICE стався різкий обвал вартості на понад 300% і ціна стала мінус 40 доларів за барель.

Ідеться про вартість нафти WTI на травень. Нафта нині майже нікому не потрібна. Попит на сировину різко знизився в усьому світі після введення карантинних заходів задля недопущення поширення нового коронавірусу COVID-19.

Водночас ціни на нафту з постачанням у червні тримаються вище 20 доларів за барель.

У квітні подальше зниження цін на нафту може продовжитися, позаяк угода ОПЕК+ з Росією про зменшення обсягів видобутку нафти (це роблять для того, щоб вона здорожчала) починає діяти лише від травня. А відновлення попиту на нафту на світовому ринку очікують лише в червні. Про це пише РБК.

У результаті продовжиться заповнення сховищ, і ці запаси потім ще довгий час будуть служити навісом над ринком і утримувати ціни від відновлення до докризових рівнів, вважають аналітики. Поступового відновлення попиту на сировину можна очікувати в третьому кварталі поточного року.

Ситуація з низькою вартістю нафти може вплинути на американську економіку та стабільність долара.

Нагадаємо, 6 березня Росія та Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) не змогли подовжити угоду про скорочення видобутку нафти. Після цього ціни на нафту рекордно впали, за чим стався обвал російського рубля. Також це вплинуло на світові ринки, де одразу ж почався масштабний обвал.

12 квітня члени організації найбільших експортерів нафти ОПЕК+, куди входить Саудівська Аравія, домовилися з Росією про зниження видобутку на 9,7 млн ​​барелів на день. Це зроблять для того, щоб ціни знову пішли вгору після стрімкого здешевшання нафти майже вдвічі.

Ключовою перешкодою для досягнення фінальної угоди була позиція Мексики, яка не хотіла брати на себе пропорційно такі ж зобов'язання, як і 22 інші нафтовидобувні країни.

Наступна публікація