Тариф на транзит газу через Україну підвищиться на 60%

Росія платитиме за транзит газ через Україну на 60% дорожче.

Тариф на транзит газу з Росії до Європи територією України в 2010 році підвищиться на 60%.

Про це заявив 19 листопада прем`єр-міністр РФ Володимир Путін на спільній з прем`єр-міністром України Юлією Тимошенко прес-конференції в Ялті.

"Україна підніме плату за транзит, тому що це передбачено контрактом, який ми підписали на початку цього року", - сказав Путін.

Він підкреслив, що цього року за те, що Україна погодилася залишити тариф на транзит на рівні 2008 року, Росія погодилася зробити 20% знижки на ціну на газ.

"Наступного року не буде цієї знижки, але й не буде ніяких пільг по транзиту, і плата за транзит збільшиться більше, ніж плата за газ. Плата за транзит у нас збільшиться приблизно на 60%", - сказав Путін.

Він підкреслив, що всі ці зміни в газовій сфері передбачені діючими контрактами.

Росія не стягуватиме з України штрафні санкції за недобір газу. "Газпром" отримав пряму вказівку від російського прем'єра Володимира Путіна.

"Маючи на увазі умови, в яких знаходиться економіка наших країн, і України перш за все, ми чудово розуміємо, що обсяг споживання впав. Маючи на увазі особливий характер наших відносин, прийнято рішення не виставляти ці санкції", - заявив Володимир Путін в Ялті.

Нагадаємо, 19 січня ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" підписали довгострокові розподільні контракти на транзит російського газу до Європи через Україну і постачання газу українським споживачам. Контракти не передбачають посередників між компаніями. Термін дії контрактів - з 2009 до 2019 року включно.

Контракт на транзит передбачає збереження в 2009 році пільгової транзитної ставки 1,7 дол. за транспортування 1000 куб. м на 100 км. З 1 січня 2010 року ставка транзиту стане ринковою, і розраховуватиметься за загальноприйнятою європейською формулою.

Відповідно до контракту на постачання газу в України, ціна на газ розрахована за європейською формулою ціни із знижуючим коефіцієнтом 0,8 (базова ціна - 450 дол. за 1000 куб. м). Ціна змінюється за формулою щокварталу.

З 1 січня 2010 року "Газпром" продаватиме газ Україні за ринковою європейською ціною без знижок.

Читайте також:

Україна купуватиме у Росії газ по 167 доларів

Путін публічно підтвердив: Росія не штрафуватиме Україну

Росія залишила у газовому контракті з Україною пункт про штрафи

 

ВідеоТариф на транзит газу підвищиться на 60%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: