Тарифи на опалення підвищені по всій Україні

Нові тарифи, підвищення яких викликане тим, що з 1 серпня подорожчав природний газ для населення, набудуть чинності 1 січня 2011 року.

Підвищення тарифів на тепло з 1 січня торкнеться всієї України. Напередодні Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ) змінила тарифи для 160 теплопостачальних компаній, зокрема, в Києві з 1 січня централізоване опалення подорожчає на 35%.

Фактично тарифи для населення можуть зрости ще більше, оскільки ЖЕКи включають у тариф обслуговування внутрішньобудинкових мереж, пише "КоммерсантЪ-Україна".

Тарифи на теплову енергію для населення були переглянуті з урахуванням витрат на її виробництво, транспортування і постачання.

За словами члена НКРЕ Валерія Кальченка, нові тарифи набудуть чинності 1 січня 2011 року. Щоб підвищити розцінки, НКРЕ затвердила порядки формування тарифів на послуги централізованого опалення, виробництво, транспортування й поставку тепла, повідомив Кальченко.

"Досі тарифи затверджувалися на місцях, і кожен сам формував їх. Систематизувати їх в єдине русло було просто неможливо, тому ми затвердили низку постанов, які дозволять виробити для всіх єдиний порядок", - зазначив начальник управління генеруючих підприємств НКРЕ Василь Волошенюк.

Представники комісії не змогли повідомити, який відсоток від загальної кількості теплопостачальних компаній Україні становлять підприємства, тарифи яких були переглянуті, зазначивши лише, що це переважна більшість. Назви компаній і тарифи будуть оприлюднені пізніше в постановах комісії.

Вже відомо, що у Києві теплова енергія, що постачається АЕК "Київенерго", подорожчає для населення на 35%.

Для громадян, які проживають у будинках, оснащених системами обліку теплової енергії, тариф збільшиться на 44,4 грн, до 171,3 грн/ГКал (без ПДВ), а в будинках, не обладнаних лічильниками, - на 43,1 грн, до 125,5 грн/ГКал. Теплова енергія, що відпускається бюджетним організаціям, підвищиться в ціні на 18,8%, до 476,6 грн/ Кал, а на поставлену промисловим споживачам - збережена на рівні 563,5 грн/ГКал.

Підвищення тарифів викликане тим, що з 1 серпня НКРЕ підвищила вартість природного газу для ТКЕ на 50%, проте напередодні місцевих виборів тарифи для населення не підвищувалися.

Читайте також:

Рада заборгувала за опалення мільйон

У Києві подорожчав проїзд в маршрутках і таксі

Депутати підтримали підвищення цін і тарифів ЖКГ

Природний газ для українців подорожчав на 50%

ВідеоОпалення знову дорожчатиме з нового року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: