Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Тарифи наступають. Підвищені ціни фактично змусять українців фінансувати бойовиків на Донбасі

Із 1 липня вартість теплопостачання та гарячої води зросте майже вдвічі.

Нацкомісія з регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг затвердила цього тижня нові розцінки на гарячу воду та опалення. Із 1 липня ціни зростуть майже вдвічі. В середньому по Україні досі було 534 грн за одну гігакалорію, а буде 1043 грн. Тобто цифри в платіжках зростуть удвічі. Детальні розцінки по кожному місту поки не оприлюднили – зроблять це після реєстрації документа в Мін'юсті.

Голосували за таке підвищення під крики обуреної вулиці. Усім незгодним назвали причини: і газ подорожчав, і електрика підскочила, і зарплати підвищили. І поки голова Нацкомісії з регулювання Дмитро Вовк твердить, що це – єдиний правильний шлях, необхідний для оздоровлення економіки країни.

Журналісти програми ТСН.Тиждень спробували зрозуміти, з чого саме ці ліки для оздоровлення складаються. З'ясувалося, що в нинішньому варіанті – вони не рятують, а вбивають.

Практично всі шахти та копанки, з яких до України надходить вугілля (антрацит), розташовані на Донбасі, на непідконтрольній Києву території. Ціна праці шахтарів у так званих "ДНР" і "ЛНР", особливо в копанках, – низька, за безпеку не дбають, податків не платять. Тож реальна вартість добутого там вугілля – близько 600 грн за тонну. Практично все воно потрапляє на українські електростанції, в основному – на 11 підприємств ДТЕК. Ця компанія виробляє майже всю теплоелектроенергію України – 70%. Українці ж платять усе більше й більше: і за електрику, і за воду (бо в ній теж 40% електрики – за доставку).

28 квітня, перед Великоднем, коли всі уже думками на святі, Нацкомісія на чолі з Вовком затвердила нову формулу обрахунку електрики. Туди заклали дивну річ – українське вугілля за спеціальною формулою "Роттердам + транспорт". Роттердам – це велетенський перевальний пункт у Нідерландах. Туди вугілля привозять кораблями зі всього світу.

Якби Україна надумала купувати вугілля у Роттердамі, то заплатила б міжнародну ціну. А ще й за транспорт для його доставки. І хоча Україна фактично купує вугілля на Донбасі, у цю формулу, за яку і будемо платити, закладено 1) вартість вугілля в Роттердамі; 2) вартість його доставки з Роттердама. А ще й – вартість перевалки в українському порту. Таким чином ціна українського вугілля стає найдорожчою у світі. Експерти вже порахували, що за цей "плюсик" у новій формулі, тобто лише за доставку вугілля, з українців здеруть космічну суму – 10-15 мільярдів гривень.

Саме через ці схеми обрахунку електрика та тепло для українців постійно дорожчають. Виявляється, ось такі хитрі формули пана Вовка та енергетичного міністерства пана Насалика забезпечують не тільки надприбутки групі осіб, причетній до нової ціни на вугілля. Гроші, витягнуті з кишень українців, підуть… на економіку "ДНР" і "ЛНР".

Тож і виходить, що неякісне вугілля з донбаських копанок за 600 грн продають Україні за 1500 грн за тонну. А оскільки жодна шахта і жоден вагон без дозволу бойовиків рухатись не може, то й виходить, що всі українці фінансують війну проти України, зі своїх кишень платять тим, хто по них стріляє.

Єдине, що могло б виправдати ціну в 1500 грн, – це якби ми вирішили економічно перемогти терористичні "ДНР" та "ЛНР". Повністю відмовитись від усього, що йде до нас з окупованих територій. Буквально – аж до фізичного розриву залізничного сполучення, як це було з електровежами в Криму. Бо інакше перед мільярдними хабарами не встоїть ніхто. Експерти радять уряду Гройсмана – літо дозволяє це зробити.

І через три місяці самопроголошені князьки та Москва будуть змушені добре подумати, за що годувати фейкові республіки. Ну, а для України вугілля з Польщі та Африки буде все-одно дешевше відсотків на 10-15, ніж за формулою "Роттердам плюс".

До речі, ще рік тому очільник Нацкомісії Вовк твердив, що ніколи не допустить нечесного вугілля по 1500 грн за тонну. Навіть у Facebook про це написав. Які саме аргументи змінили його думку, залишається здогадуватися.

Відео Чому Нацкомісія затвердила тарифи комунальних послуг

Залиште свій коментар

Вибір редакції