"Таско-Експорт" не торгуватиме зброєю

Президент призупинив дію постанови Кабміну про надання компанії "Таско-Експорт" розширеного права здійснювати торгівлю товарами військового призначення.

Президент Віктор Ющенко призупинив дію постанови Кабінету міністрів №895 від 11 липня про надання компанії "Таско-Експорт" розширеного права експортувати й імпортувати товари військового призначення й товари, що містять відомості, які становлять державну таємницю. Про це сказано в указі №707/2007 від 13 серпня.

"Зазначеною постановою державне підприємство "Зовнішньоторговельна фірма "Таско-Експорт" (Київ) уповноважена на діяльність прямо пов'язану із забезпеченням національної безпеки й оборони, а саме: на здійснення в повному обсязі експорту й імпорту товарів військового призначення...Таке рішення Кабінету Міністрів не відповідає основним принципам державної політики в сфері технічного-військово-технічного співробітництва", - сказано в указі.

Зокрема, на думку президента, це створює умови для недотримання державної таємниці, а також для порушення Україною принципу нерозповсюдження зброї масового ураження.

Ющенко доручив Секретареві РНБО подати пропозиції щодо оптимізації системи експорту й імпорту зброї для розгляду на засіданні Ради.

Ющенко звернувся до Конституційного суду із проханням розглянути конституційність цієї постанови Кабміну.

"Таско-Експорт" спочатку було створено для експорту боєприпасів.

Нині в Україні ліцензії на експорт озброєння крім "Укрспецекспорту" і "Таско-Експорту" має ряд підприємств військово-промислового комплексу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: