Таємниця "Київміськбуду": зникли покупець, реєстратор і хранитель акцій

Представники держкомісії з цінних паперів чотири рази з'являлися за вказаною адресою покупця 80% "Київміськбуду" – "Фінансової компанії "Новий регіон", проте їм так і не вдалося поспілкуватися з її співробітниками.

Державній комісії з цінних паперів і фондового ринку (ДКЦПФР) поки що не вдалося перевірити покупця, реєстратора і хранителя акцій "Київміськбуду" у зв'язку з відсутністю їх за вказаними адресами.

Про це повідомив сьогодні журналістам голова ДКЦПФР Дмитро Тевелєв.

За його словами, представники комісії чотири рази з'являлися за вказаною адресою покупця 80% "Київміськбуду" – "Фінансової компанії "Новий регіон", проте їм так і не вдалося поспілкуватися з її співробітниками, оскільки згідно з вивішеним на офісі компанії оголошенням всі вони перебувають у відпустці.

Тевелєв сказав, що представникам комісії також не вдалося знайти за вказаними адресами реєстратора "Київміськбуду" - компанію "Адрем" і хранителя – "Фондовий союз "Україна" Комісія планує відкрити справи про порушення на ринку цінних паперів за фактами відсутності даних компаній, що є суб'єктами фондового ринку, за вказаними адресами.

За інформацією голови ДКЦПФР, комісія закінчила перевірку самого "Київміськбуду", а також попереднього реєстратора компанії "Термінал-реєстр".

Як зазначив Тевелєв, перевіркою була встановлена відсутність фактів відчуження акцій компаній, що входять до складу "Київміськбуду".

У той же час, за його словами, дана перевірка виявила ряд порушень під час продажу 80-процентного пакету акцій „Київміськбуду". Зокрема, до комісії не була надана інформація про перереєстрацію і знерухомлення акцій „Київміськбуду", хоча відповідно до чинного законодавства комісію необхідно інформувати про операції з пакетами акцій, що перевищують 10% статутного фонду.

Тевелєв повідомив, що викликає також сумнів термін повноважень ряду представників київських органів влади, що беруть участь у даній операції.

За словами голови ДКЦПФР, виявлені порушення є підставою для відкриття справи про правопорушення на ринку цінних паперів. Він також зазначив, що результати проведеної перевірки будуть направлені до Кабінету міністрів України, Генеральної прокуратури, Київської міськадміністрації.

Нагадаємо, номінальним власником близько 80% акцій "Київміськбуду" став "Фондовий союз "Україна".

80,0649% холдингової компанії, що в грошовому вираженні становить 52 млн 953 тис. 730 акцій 16 серпня були передані фондовому союзу.

Як повідомлялося, 15 липня на зборах директорів президент "Київміськбуду" Василь Можар заявив про виведення компанії з комунальної власності.

Після цього Київська міська державна адміністрація заявила про наміри повернути холдингову компанію "Київміськбуд" у комунальну власність.

Пізніше Генеральна прокуратура попросила суд зобов'язати "Новий регіон" повернути 80% ХК "Київміськбуд" у власність міста.

Читайте також:

Генпрокуратура назвала покупця "Київміськбуду"

"Київміськбуд" обрав номінального власника акцій

Київ поверне "Київміськбуд" у комунальну власність

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: