Тегеран, Ісламабад і Делі домовились

Тегеран, Ісламабад і Делі досягли домовленості, що стосується формули вирахування ціни на паливо, в угоді про будівництво спільного газопроводу.

Тегеран, Ісламабад і Делі досягли домовленості по ключовому пункту підготовлюваної угоди про будівництво газопроводу Іран-Пакистан-Індія, що стосується формули ціни на паливо, пише газета "Ейшн ейдж".

Таким чином, усунена головна перешкода, що заважала підписанню тристоронньої угоди про будівництво трубопроводу протяжністю більше 2,3 тисяч кілометрів і орієнтовною вартістю 7,5 мільярди доларів. Як очікується, газ почне поступати в цю трубу в 2011 році.

Орієнтиром стане ціна на природний газ у Японії, на яку доводиться близько половини світового споживання цього палива, повідомляє видання з посиланням на слова іранського представника Хаджатоллі Ганіміфарда.

"Коли буде підписано контракт, у ньому не буде конкретної цифри, а ціна розраховуватиметься відповідно до цієї формули," - цитує газета представника іранського міністерства нафти.

Іран уже запросив прем'єр-міністра Індії Манмохана Сінгха та президента Пакистану Первеза Мушаррафа на церемонію підписання тристоронньої угоди до Тегерана наприкінці липня - початку серпня після того, як буде досягнуто консенсусу по всіх пунктах угоди.

Укладанню контракту поки що заважають менш принципові розбіжності з приводу мит за транзит газу через територію Пакистану до Індії, сказав Ганіміфард. Як очікується, остаточно про це домовляться на зустрічі міністрів нафти й газу Індії та Пакистану в Ісламабаді в липні. Главам відомств також належить затвердити точку входження газопроводу на територію Індії.

Створення цього газопроводу вкрай важливе для Індії, яка прагне забезпечити свою динамічну економіку енергоносіями. Не менш гостро потребує природного газу для заводів та електростанцій і Пакистан, де тривалі відключення електроенергії стали звичною практикою.

Проти будівництва газопроводу виступають США, прагнучи ізолювати Іран. Проте країни-учасниці проекту неодноразово заявляли про рішучість його реалізувати, незважаючи на тиск Вашингтона.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: