Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Температура гривні. Що відбувається на валютному ринку та куди повзуть ціни в магазинах

Куряче філе вже зрівнялося за ціною зі свининою.

Долар в Україні вже кілька тижнів непорушно стоїть на позначці 26,10 гривні. Євро навіть трохи здешевшав – від 29,30 грн до 29,15 грн на кінець тижня.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

Подібні курси будуть і надалі, стверджує віце-президент Незалежної банківської асоціації Олена Коробкова. Але ризики таки є – Нацбанк невдовзі має перерахувати свій прибуток до держбюджету, а це може призвести до здорожчання долара на ринку.

Тим часом від 1 жовтня держава відмовилась від контролю за цінами на соціальні продукти. Яйця вже здорожчали майже вдвічі. Це пояснюють тим, що яєць в Україні стало менше, бо виробництво впало на 20%. По-друге, 65% ціни на яйця – це корми. А вони сильно подорожчали, бо багато фуражу Україна експортує. Інший чинник – сезонність: кури на осінь банально менше несуться. Тож виробники підняли ціни одразу на 40%.

Із куркою – те саме. І на додаток до дорогих кормів цей рік став рекордним за вивозом українських курей на експорт. Про це заявили у Спілці птахівників. Українська курятина поїхала до Африки та Азії. У результаті – куряче філе вже зрівнялося за ціною зі свининою.

І це при тому, що цінники на свинину теж полізли вгору. Як повідомили в Асоціації свинарів, хоч їхня продукція теж підпадала під держрегулювання, але ніколи на нього не зважала. На її ціну впливали сезонність попиту та вартість кормів. Тож чекати зниження не варто. А наступний серйозний стрибок буде на новорічні свята.

Не вдасться зекономити і на молочній дієті. І ситуація погіршується, переконують молочники. Крім сезонного зменшення надоїв, падає молочне поголів'я. А відтворити його – справа довга. Брак молока вже призвів до погіршення якості усієї молочки. До того ж, у виробництві молока – велика частка електрики. А тарифи для виробників стали вищими, ніж у Європі. Тож на кінець року вся молочка ще подорожчає відсотків на 10.

Цукор почав дорожчати ще у вересні – додав гривню на кілограмі. Але більше не буде, запевнили в "Укрцукрі". Адже цукру багато.

ТСН постійно моніторить ціни в супермаркетах. У вересні чек за яйця, курку, куряче філе, найдешевшу свинину, молоко, сир, сметану, масло та цукор складав трохи більше 257 грн. Нині ж, у жовтні, подібний чек складає вже 290 грн. Тобто за два тижні продуктовий кошик здорожчав на 33 грн.

Відео Скасування контролю за цінами на соціальні продукти вплинула на суми в чеках українців

Залиште свій коментар

Вибір редакції