Температура гривні. Що відбувається на валютному ринку та куди повзуть ціни в магазинах

Куряче філе вже зрівнялося за ціною зі свининою.

Долар в Україні вже кілька тижнів непорушно стоїть на позначці 26,10 гривні. Євро навіть трохи здешевшав – від 29,30 грн до 29,15 грн на кінець тижня.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

Подібні курси будуть і надалі, стверджує віце-президент Незалежної банківської асоціації Олена Коробкова. Але ризики таки є – Нацбанк невдовзі має перерахувати свій прибуток до держбюджету, а це може призвести до здорожчання долара на ринку.

Тим часом від 1 жовтня держава відмовилась від контролю за цінами на соціальні продукти. Яйця вже здорожчали майже вдвічі. Це пояснюють тим, що яєць в Україні стало менше, бо виробництво впало на 20%. По-друге, 65% ціни на яйця – це корми. А вони сильно подорожчали, бо багато фуражу Україна експортує. Інший чинник – сезонність: кури на осінь банально менше несуться. Тож виробники підняли ціни одразу на 40%.

Із куркою – те саме. І на додаток до дорогих кормів цей рік став рекордним за вивозом українських курей на експорт. Про це заявили у Спілці птахівників. Українська курятина поїхала до Африки та Азії. У результаті – куряче філе вже зрівнялося за ціною зі свининою.

І це при тому, що цінники на свинину теж полізли вгору. Як повідомили в Асоціації свинарів, хоч їхня продукція теж підпадала під держрегулювання, але ніколи на нього не зважала. На її ціну впливали сезонність попиту та вартість кормів. Тож чекати зниження не варто. А наступний серйозний стрибок буде на новорічні свята.

Не вдасться зекономити і на молочній дієті. І ситуація погіршується, переконують молочники. Крім сезонного зменшення надоїв, падає молочне поголів'я. А відтворити його – справа довга. Брак молока вже призвів до погіршення якості усієї молочки. До того ж, у виробництві молока – велика частка електрики. А тарифи для виробників стали вищими, ніж у Європі. Тож на кінець року вся молочка ще подорожчає відсотків на 10.

Цукор почав дорожчати ще у вересні – додав гривню на кілограмі. Але більше не буде, запевнили в "Укрцукрі". Адже цукру багато.

ТСН постійно моніторить ціни в супермаркетах. У вересні чек за яйця, курку, куряче філе, найдешевшу свинину, молоко, сир, сметану, масло та цукор складав трохи більше 257 грн. Нині ж, у жовтні, подібний чек складає вже 290 грн. Тобто за два тижні продуктовий кошик здорожчав на 33 грн.

Скасування контролю за цінами на соціальні продукти вплинула на суми в чеках українців

Гривня непорушно стоїть на позиції 26,10 вже кілька тижнів. Євро поліпшила власний імідж з 29,30 - до 29,15 на кінець тижня. Зміна курсу валют та відмова держави від контролю за цінами на соціальні продукти спричинили зміни цін на необхідні продукти. ТСН порівняла ціни на молоко, цукор, яйця та інші продукти у вересні та жовтні.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: