"Теплі кредити": на купівлю негазових котлів додатково виділили 20 мільйонів гривень

"Теплі кредити": на купівлю негазових котлів додатково виділили 20 мільйонів гривень

У 2017 році на програму загалом планують передбачити 400 мільйонів гривень.

На виплату компенсацій за кредитами на купівлю негазових котлів у рамках урядової програми "теплих кредитів" додатково виділили 20 млн грн. Щоправда, це перерозподілені кошти з інших напрямків програми.

Відповідне рішення сьогодні, 23 листопада, ухвалив на своєму засіданні Кабмін, передає "Інтерфакс-Україна".

"У зв'язку з тим, що постійно відбуваються зміни щодо використання цих коштів (у програмі "теплих кредитів"), додаються 20 млн грн з однієї програми на іншу для виплати компенсацій людям, які придбали негазові котли", – зазначив віце-прем'єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

У проекті держбюджету на 2017 рік на "теплі кредити" передбачили 400 млн грн.

Нагадаємо, що програма часткової компенсації вартості кредитів на термомодернізацію та заходи щодо підвищення енергоефективності в житловому секторі передбачає виплату відшкодування у розмірі 20% суми кредиту для фізичних осіб у разі придбання опалювальних котлів на альтернативних видах палива, 35% – для фізичних осіб для індивідуального утеплення житла, 40% – для ОСББ і ЖСК (за наявності одержувачів субсидій – від 40% до 70%). "Теплі кредити" видають два державні банки – "Ощадбанк" та "Укргазбанк".

Держенергоефективності порахувало, що від початку дії програми в жовтні 2014 року й до кінця жовтня 2016-го учасниками програми "теплих кредитів" стали понад 180 тис. сімей, які залучили на енергоефективні заходи майже 2,6 млрд грн. При цьому Кабмін виділив близько 1 млрд грн на виплату відшкодування за кредитами.

Раніше в Україні запустили інтерактивну мапу місцевих програм здешевлення "теплих" кредитів.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів