Тепловози залишаться в Україні

Київський господарський суд визнав недійсним договір купівлі-продажу 76% акцій ВАТ "Луганськтепловоз" Брянським машинобудівним заводом.


Суд зобов'язав компанію-покупця повернути акції у власність Фонду держмайна (ФДМ) України, повідомляє „РИА Новости” з посиланням на прес-службу ФДМ. 

Суд також визнав недійсним рішення ФДМ щодо недопуску до конкурсу "Дніпровагонмаша", про визнання переможцем конкурсу ЗАТ "Управляющая компания "Брянский машиностроительный завод", а також наказ Фонду держмайна від 22 березня 2007 року про відновлення конкурсу. 

”Фонд держмайна має намір подати апеляцію на рішення суду", - зауважили в прес-службі ФДМ України. 

ВАТ "Дніпровагонмаш" спрямувало позов до суду 29 березня цього року. 23 березня ФДМ провів конкурс із продажу 76% акцій "Луганьсктепловозу" з відкритою пропозицією ціни за принципом аукціону. За підсумками конкурсу переможцем було визнано ЗАТ "Управляющая компания "Брянский машиностроительный завод", яке запропонувало за пакет 292,5 мільйони гривень (близько 53,2 мільйонів доларів) при стартовій ціні пакету 292 мільйони гривень (близько 53 мільйонів доларів). 

На участь в конкурсі подали заявки чотири компанії: ВАТ "Демиховский машиностроительный завод" (Росія, Московська область); АТ "Дніпровагонмаш" (м. Дніпродзержинськ); ВАТ "Марганецкий горно-обогатительный комбинат" (р. Марганець, Дніпропетровська область); ЗАТ "Управляющая компания "Брянский машиностроительный завод" (Росія, м. Брянськ, правонаступник ЗАТ "Производственная компания "Брянский машиностроительный завод"). 

Проте до конкурсу було допущено тільки дві афілійовані між собою компанії: ВАТ "Деміхівський машинобудівний завод" і ЗАТ "Управляющая компания "Брянский машиностроительный завод". 

У квітні президент України Віктор Ющенко звернувся до Генпрокуратури та Служби безпеки України з пропозицією розглянути законність приватизації "Луганськтепловозу". Прес-служба глави держави має інформацію, згідно з якою, за попередніми розрахунками ФДМ, від приватизації ВАТ ХК Луганськтепловоз держава мала одержати від 400 мільйонів гривень до 2 мільярдів гривень.


Блок Юлії Тимошенко вже встиг оприлюднити заяву, в якій наголошує, що ухвала Господарського суду Києва про визнання недійсним продажу 76% акцій ВАТ “Холдингова компанія „Луганськтепловоз” ще раз засвідчила, що приватизація в Україні відбувається під знаком корупції. 

Члени Блоку Юлії Тимошенко вважають, що рішенням суду фактично підтверджено незаконність дій Фонду державного майна та центральної виконавчої влади. 

Блок Юлії Тимошенко вимагає припинити “безвідповідальні експерименти” з державною власністю і запровадити мораторій на продаж стратегічно важливих підприємств до розв’язання політичної кризи.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: