Тестю - будинок, дружині - бізнес: ЗМІ розповіли, як живе звільнений директор закупівель Укразлізниці

Прокуратура відкривала справу проти нього ще в 2012 році.

Колишній директор ДП "Укрзалізничпостач" Олександр Лозінський живе у будинку, записаному на тестя, а його колишня дружина має бізнес, пов'язаний із закупівлями "Укрзалізниці".

Про це йдеться в розслідуванні журналістів телеканалу ZIK.

У 2012 році Генеральна прокуратура України проводила розслідування за фактом організації заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах. Лозінського підозрювали в організації заволодіння 12 мільйонів бюджетних гривень. В рамках кримінального провадження обшуки провели в приміщенні ТОВ "Камелор" та ВАТ "Кременчуцький сталеливарний завод". Ці компанії брали участь у тендерах Укрзалізниці. Однак слідчим не вдалося зафіксували, які саме предмети булм вилучені й визнані речовими  доказами  під час обшуку.  Тож суд  повернув прокурору ГПУ обвинувальний акт для усунення виявлених судом недоліків у розумні строки. Далі кримінальне провадження об'єднали із іншою справою і передали іншому судді Солом'янського районного суду.

Тоді Лозінського оголосили в розшук. А на судовому засіданні підозрюваний заявив, що про розшук він не знав, ні від кого не переховувався і проживає в селі Вишеньки, на Київщині. Журналісти виявили, що у Вишеньках розташований маєток, який записаний на тестя Олександра Лозінського – Миколу Галася. Нерухомість, оточена камерами спостереження, була придбана у 2006 році, за рік після приходу зятя на керівництво державними закупівлями. На той момент жодного бізнесу у тестя екс-керівника УЗП - не було. На судовому засіданні Олександр Лозінський також розповів, що офіційно розлучений із дружиною.  

Слідчий ГПУ заявляв, що підозрюваний має нерухоме майно за кордоном, куди Лозінський часто виїжджав. У декларації за 2013-2014 рік він не вказав це майно, однак ЗМІ опублікували знімки маєтку на Кіпрі, які приписали Лозінському із підписом: "Лозінський О. володіє нерухомістю близько 700 м² і земельною ділянкою 0,5 га".

лозінський кіпр
Наші гроші

Примітно, що чиновник пересувається на автомобілі Range Rover, який також записаний на тестя. 

Суд призначив Лозінському заставу у 2 мільйони гривень, які чиновник вніс.

Водночас, зазначають журналісти, колишня дружина екс-залізничника має бізнес, який пов'язаний із закупівлями "Укрзалізниці". Ольга Лозінська є співзасновницею компанії "Армасе" (раніше - "Ріалвей"). У 2009 році  фірма зареєструвала технічні умови на виготовлення постільної  білизни. Саме ці ТУ прописані у тендерній документації "Укрзалізничпостача", Донецької, Одеської та Південно-Західної залізниці. 

Лозінський однак заперечує, що колишня дружина займалась постачанням текстилю на "Укрзалізницю", а також додав, що розлучився. Однак, охорона маєтку зазначає, що він і досі приїздить у Вишеньки із Ольгою Лозінською, кажуть журналісти. 

30 листопада "Укрзалізниця" знову звільнила Олексадра Лозінського через грубе порушення законодавства, яке було виявленно під час перевірки виконання договору, підписаного між УЗП та "Новабуд-Інвестом".

Як зазначено у розслідуванні телеканалу, бізнес-зв'язки екс-дружини Лозінського не обмежуються лише постільною білизною. Компанія Лозінської при реєстрації ТУ на білизну вказала телефон, що належить  компаніям "Новабуд-Інвест" та "Українська Швейна Фабрика".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: