The Guardian знайшла винних у світовій економічній кризі

Британська газета The Guardian знайшла винних у світовій економічній кризі.

Британська газета The Guardian опублікувала статтю, в якій назвала імена політиків, економістів і фінансистів, винних в світовій фінансовій кризі.

Першим в списку опинився колишній глава Федеральної резервної системи (ФРС) США і один з відомих економістів світу Алан Грінспен. Раніше не тільки британська газета, а й багато світових ЗМІ відзначали, що саме політика ФРС сприяла утворенню міхура на ринку нерухомості США і подальшій кризі житлового ринку країни, який згодом переріс в світову кризу. Нагадаємо, восени минулого року Грінспен зізнався, що недооцінював масштаби кризи і припустився помилки, вважаючи, що банки зможуть самостійно з ним справитися.

На думку видання, відповідальними за розвиток кризи також є колишні президенти США Біл Клінтон і Джордж Буш. Клінтон законодавчо закріпив розділення комерційних банків, що акумулюють депозити, й інвестиційних, що вкладалися, зокрема, у високоризикові іпотечні папери. Саме інвестиційні банки постраждали від кризи насамперед. У вересні 2008 року останні два незалежні інвестиційні банки країни, Goldman Sachs і Morgan Stanley, змінили статус на банківські холдинги, щоб протистояти кризі. При Буші, відзначає газета, видача іпотечних позик неблагонадійним позичальникам що не "мала ні доходу, ні роботи", досягла піку.

Серед винних в розростанні кризи The Guardian також назвала британського прем'єр-міністра Гордона Брауна, прем'єр-міністра Ісландії Гейра Хорді (Geir Haarde), а також колишніх керівників крупних страхових і кредитних організацій. У списку опинилися, наприклад, колишній генеральний директор найбільшого американського страховика AIG Моріс Грінберг (Maurice Greenberg), екс-глава націоналізованого британського банку Northern Rock Адам Епплгарт (Adam Applegarth), а також колишні керівники потерпілих від кризи кредитних організацій США - Джеймс Кейн (Jimmy Cayne) з Bear Stearns і Стен О'Ніл (Stan O'Neal) з Merrill Lynch.

Криза, що почалася в США, торкнулася економік багатьох розвинених країн. За прогнозом Міжнародного валютного фонду, втрати і списання засобів по всьому світу в ході кризи можуть досягти 1,4 трильйонів доларів. 

Читайте також:

Ринок нерухомості в Україні зазнає кризи

РНБО передумала збиратися

Криза змусила якудза стати в чергу за виплатами з безробіття

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: