Тігіпко: Боргові зобов’язання України можуть вийти з-під контролю

Некомпетентні дії уряду заклали міну сповільненої дії під національну валюту

Сергій Тігіпко
УНІАН
Сергій Тігіпко: Боргові зобов’язання України можуть вийти з-під контролю
Некомпетентні дії уряду заклали міну сповільненої дії під національну валюту, заявив колишній голова Національного банку Сергій Тігіпко коментуючи інформацію НБУ про те, що виплати за державним і корпоративними боргами наступного року перевищать $20 млрд.

Тігіпко особливо підкреслив, що некомпетентні дії уряду заклали міну сповільненої дії під національну валюту.

Він також нагадав, що за вісім місяців експорт скоротився майже удвічі в порівнянні з минулим роком, а плани на 2010 р. складалися без врахування цього чинника.

«Таким чином, нам необхідне різке пожвавлення попиту на українські товари, щоб отримати від зовнішньої торгівлі очікувані $65,1 млрд», - відзначив він. - Але навіть за виконання цієї умови дефіцит валюти наступного року з урахуванням відтоку інвестицій складе не менше $25 млрд», - зауважив Тігіпко.

На його думку, валютні резерви НБУ в такій ситуації доведеться використовувати переважно на фінансування критичного імпорту - енергоносіїв та ліків.

«На підтримку курсу гривні у 2010 році знову буде потрібно зовнішні позики. Але влада істотно ускладнила їх отримання, проігнорувавши цілий ряд вимог МВФ. Тепер стабільність нашої економіки поставлена в жорстку залежність від готовності МВФ, і Світового банку давати нові кредити», - реземував Сергій Тігіпко.

Тігіпко також зазначив, якщо міжнародні фінансові організації відмовлять Україні в наданні великих позик наступного року, національну валюту чекає обвал.

Читатайте також:

Тігіпко: Український парадокс: економіка оживає, а бюджет вмирає

Тігіпко: знекровлений бізнес не може платити зарплати

Тігіпко вважає, що Україна повинна шукати нові ринки збуту в країнах Азії і Близького Сходу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: