Тігіпко: Чинячи опір приватизації ГТС, Кабмін зводить нанівець транзитний потенціал України

Право володіння ГТС означає, що держава повинна підтримувати свою власність в належному стані. Компанія-банкрот, якою є «Нафтогаз України», робити це не в змозі.

Нинішні керівники України представляють проекти створення міжнародного газотранспортного консорціуму як зраду національних інтересів, заявив кандидат в президенти Сергій Тігіпко .

За його словами, за цими демагогічними заявами стоїть лише бажання зберегти під особистим контролем непрозору і наскрізь корумповану машину перекачування грошей, якою є сьогодні «Нафтогаз України». Таким чинов Сергій Тігіпко прокоментував слова прем’єр-міністра Юлії Тимошенко про те, що вона не допустить приватизації газотранспортної системи і створення міжнародного консорціуму з управління нею.

Зокрема, відзначив Тігіпко, Тимошенко заявила, що ГТС, будучи національним скарбом, завжди повинна залишатися у власності України.

«Я думаю, що прем’єр-міністр знайома з елементарним правилом: «права йдуть в одному пакеті з обов’язками», - говорить Тігіпко. - Право володіння ГТС означає, що держава повинна підтримувати свою власність в належному стані. Компанія-банкрот, якою є «Нафтогаз України», робити це не в змозі. Величезні штрафні санкції, які ніхто не відміняв, можуть стати підставою для «Газпрому» вимагати контролю над ГТС».

При цьому Тігіпко відзначив, що недавно заступник голови «Газпрому» Олександр Медведєв підтвердив, що компанія має повне право пред’явити Україні претензії за недобір газу.

«Чому саме з газової труби уряд зробив «священну корову», мені абсолютно не зрозуміло. Адже в той же час Кабмін виступає за приватизацію «Укртелекому», який контролює канали зв’язку, або Одеського припортового заводу, розташованого на кінці аміакопроводу, який також є стратегічним об’єктом», - підкреслив Тігіпко, і додав, що судячи з усього, ГТС - просто зручна тема для передвиборного піару.

Політик упевнений, що Україні терміново потрібно вийти з власною пропозицією про приватизацію газової труби, при якій контрольний пакет управляючої компанії залишиться за державою, а решта акцій належатиме «Газпрому» і пулу з найбільших європейських енергокомпаній.

Читайте також:

Тігіпко: Якщо ми не приватизуємо газотранспортну систему, її відберуть за борги

Тимошенко пообіцяла не допустити приватизації української ГТС

Тігіпко: Уряд запускає руку в бюджети наступного десятиліття

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: