Тігіпко: Держава стабілізувала кризу в будівельній галузі

Пакет антикризових заходів, ухвалений ВР наприкінці 2008 року, не стільки допомагає боротися з проблемами в будівельної галузі, скільки консервує їх

Кандидат в Президенти України Сергій Тігіпко відзначає, що заходи уряду і парламенту щодо подолання кризи в будівельній галузі не допомогли забудовникам і нашкодили інвесторам.

Зокрема, так політик прокоментував повідомлення Держкомстату про двократне падіння обсягів введення житла в експлуатацію. У січні-вересні 2009 року зниження показника склало понад 48% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

«Пакет антикризових заходів, ухвалений Верховною Радою наприкінці 2008 року, не стільки допомагає боротися з проблемами в галузі, скільки консервує їх, – вважає Сергій Тігіпко. – Захистивши забудовників від претензій кредиторів і інвесторів, влада тим самим не спонукала їх будувати більше і швидше». Так, одна з норм антикризових законів дозволяє будівельникам затягувати введення будинку в експлуатацію на 18 місяців, весь цей час інвестори не можуть висунути забудовникові будь-які претензії. «У такій ситуації будівельна організація в кращому разі припиняє будівництво, а в гіршому – одержує достатньо часу для виведення коштів і майна з подальшим банкрутством», – наголосив Тігіпко.

На його думку, не зроблені елементарні речі, які допомогли б повернути довіру громадян до будівельних організацій. Серед них – введення держреєстрації оборудок з купівлі нерухомості, що будується; ліквідація посередницьких структур у схемах придбання житла; обов’язкове страхування фінансових ризиків. Крім того, досі не відбулося спрощення процедур здачі будинку і його введення в експлуатацію. «Криза ніяк не вплинула на бажання чиновників брати хабарі», – резюмував політик.

Читайте також:

Тігіпко: Уряд повинен зняти корупційне навантаження з будівельної галузі

Тігіпко: Кабмін і НБУ ведуть нечисту гру з банками та обдуреними вкладниками

Тігіпко: В Україні нікому зупинити безвідповідальний популізм парламенту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: