Тігіпко: Держава заганяє економіку в тінь

За офіційними даними, в тіні перебуває 40% економіки України, а за оцінками Світового банку рівень тінізації досягає половини ВВП.

Недоступність кредитів, нестабільність гривні, фіскальний терор і свавілля чиновників - все це змушує бізнес йти в тінь, заявив колишній голова Нацбанку Сергій Тігіпко .

Так Тігіпко прокоментував заяву міністра економіки Богдана Данилишина про те, що в першому півріччі 2009 року рівень тінізації економіки виріс на 8 відсотків.

Нагадаємо, що за офіційними даними, в тіні перебуває 40% економіки України, а за оцінками Світового банку рівень тінізації досягає половини ВВП.

За словами Тігіпка, якби вдалося вивести економіку з податкової тіні, бюджет країни збільшився б не менше ніж на третину.

"Грошей вистачило б і на соціальні потреби, і на інвестиції в економіку, і не довелося б залізати в борги", - зазначив Тігіпко і додав, - "Проте бій з тінню - заняття безплідне і навіть шкідливе. Потрібно створити умови, за яких бізнесу було б зручніше платити податки, а не ухилятися від них".

Читайте також:

Тігіпко: Уряд втратив контроль над зростанням зовнішнього боргу

Тігіпко: Вугільна галузь потребує не подачок і дотацій, а реформ і модернізації

Тігіпко: Боргові зобов’язання України можуть вийти з-під контролю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: