Тігіпко: фіскальні новації уряду вб’ють економіку

Кабінет міністрів вводить приховані форми конфіскації грошей бізнесу, намагаючись таким чином залатати бюджетні діри.

Кабінет міністрів вводить приховані форми конфіскації грошей бізнесу, намагаючись таким чином залатати бюджетні діри, заявив Сергій Тігіпко, коментуючи плани Кабміну надати податковим адміністраціям право самим визначати економічну доцільність оподатковуваних ПДВ операцій підприємств.

Так чином, якщо яку-небудь дію тієї чи іншої компанії податковий інспектор визнає недоцільною, вона втрачає право на відшкодування ПДВ.

За словами Тігіпко, абсолютно очевидно, що уряд готує підстави для того, щоб просто не відшкодовувати ПДВ. Адже вже заплановано скорочення витрат бюджету на ці цілі з 37 до 20,86 млрд грн.

На думку Тігіпка, ця ініціатива призведе до загострення дефіциту обігових коштів у підприємств, зниження виробництва і нового сплеску корупції.

«Всі знають, які махінації й сьогодні творяться навколо відшкодування ПДВ. А введення нової норми, за якої тільки співробітник податкової вирішуватиме, отримає підприємство право на податковий кредит чи ні, створить просто ідеальні умови для отримання хабарів», - підкреслив Тігіпко.

Політик также звертає увагу на те, що багато збиткових операцій для бізнесу є доцільними - наприклад, при експорті, боротьбі за нові ринки і так далі.

«Якщо уряд все-таки прийме проект відповідного розпорядження, податкова адміністрація гратиме роль ката для будь-якого бізнесу», - затвердив Тігіпко і додав, що за допомогою нового інструменту влада зможе успішно боротися і з політичними опонентами.

Тігіпко також упевнений, що не конфіскації потрібні економіці, а термінове реформування податкового законодавства. Потрібно взагалі ліквідувати податок на додану вартість, який пригноблює економіку, стримує виробництво.

«В умовах кризи цей податок особливо згубний. Його потрібно замінити податком з обігу, і зробити це негайно», - заявив політик.

Читайте також:

Тігіпко: уряд готує безпрецедентну емісію

Тігіпко: дірки бюджету-2010 "залатає" інфляція

Тігіпко: Економічна самостійність України під загрозою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: