Тігіпко  і Путін бачать перспективи для інвестиційної співпраці України та Росії

Київ вже ухвалив низку рішень по дерегуляції економіки, які позитивно відіб'ються на інвестиційному кліматі.

Росія і Україна мають усі можливості для розширення інвестиційної співпраці. Таку думку висловили 5 жовтня голова уряду РФ Володимир Путін і віце-прем'єр України Сергій Тігіпко в Москві на інвестиційному форумі "Росія зве!".

"Зараз ми обговорюємо з нашими українськими партнерами можливість об'єднання в суднобудуванні, авіабудуванні, атомному машинобудуванні, і там можуть бути необхідними взаємні інвестиції. Мені здається, що це дуже перспективна і цікава сфера докладання наших зусиль, інтелектуальних і інвестиційних", - сказав Путін.

Серед можливих напрямів співпраці він назвав також будівництво. "Ми таких грошей ніколи раніше не вкладали, скажімо, в забезпечення житлом військовослужбовців. Йдеться про десятки мільярдів рублів, 50-80 млрд", - продовжив російський прем'єр. "Ось якби ви були присутніми на нашому ринку, були б інвесторами, то отримали б ці замовлення всередині країни", - зазначив він.

Зі свого боку український віце-прем'єр Сергій Тігіпко заявив, що Київ вже ухвалив низку рішень по дерегуляції економіки, які позитивно відіб'ються на інвестиційному кліматі. "Ми чітко розуміємо, що нам потрібні інвестори, які зараз зможуть прийти на наш ринок, і ми хотіли б для них створити дуже хороші умови", - сказав він. За його даними, вже на 76% в Україні скорочені ліцензовані види діяльності. Усі ліцензії сталі безстроковими, вдвічі зменшена кількість контролюючих організацій, додав віце-прем'єр.

Путін підтвердив готовність Росії продовжити підтримку економіки України, у тому числі через Міжнародний валютний фонд (МВФ). "Ми завжди підтримували Україну в МВФ і маємо намір робити це і в майбутньому, особливо якщо бачимо такі по-справжньому амбітні і сміливі плани з модернізації економіки", - підкреслив Путін.

Тігіпко проінформував про роботу зі скорочення дефіциту бюджету України, прогнозний покажчик якого на 2010 рік знизився при новому уряді з 15% до 4,9% ВВП. "Наступного року ми плануємо вийти на 3,5%. Це буде останній рік, коли ми матимемо такий великий дефіцит бюджету", - сказав віце-прем'єр.

З 1996 року Росія вклала в українську економіку 2,9 млрд доларів, що складає 7,1% в загальному обсязі іноземних інвестицій в Україні.

Читайте також:

Тігіпко розповів росіянам, що уряд збирається розпродати

Тігіпко: "Сильна Україна" націлена на ліберальні реформи, які потрібні країні

Нардеп: мерство нижче гідності Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: