Тігіпко: Компенсації на закупівлю вітчизняних добрив врятують і село, і промисловість

Внутрішній ринок здатний затребувати весь обсяг азотних добрив, що виготовляються в Україні.

Уряд позбавив агросектор компенсацій на закупівлю добрив до кінця нинішнього року, заявив колишній міністр економіки Сергій Тігіпко. За його словами, одним рішенням уряд завдав збитків одразу двом найважливішим галузям, оскільки відразу ж впало виробництво азотних добрив.

Так Тігіпко прокоментував інформацію Держкомстату про те, що за 9 місяців 2009 року виробництво азотних добрив в Україні зменшилося на 24,4% у порівнянні з аналогічним періодом 2008 року, а випуск синтетичного аміаку за той же період скоротився на 44,3%.

За словами Тігіпка, галопуючі ціни на газ роздули і ціни на азотні добрива.

"Це б’є по сільгоспвиробниках, виробниках добрив і всьому населенні, оскільки відповідно ростуть і ціни на продовольство", відзначив Тігіпко і додав, що потрібна зрозуміла, прозора система заходів, що включає державні субсидії покупцям вітчизняних добрив.

"На виході ми отримаємо працюючі податки хімкомбінати, ефективне сільгоспвиробництво і доступні ціни на найважливіші продукти харчування. Внутрішній ринок здатний затребувати весь обсяг азотних добрив, що виготовляються в Україні. Сільське господарство поверне вкладені в нього ресурси сторицею», - реземував Сергій Тігіпко.

Читайте також:

Тігіпко: Уряд повинен зняти корупційне навантаження з будівельної галузі

Тігіпко: для виходу з кризи потрібна політична воля і програма створення робочих місць

Тігіпко: знекровлений бізнес не може платити зарплати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: