Тігіпко: Нацбанк повинен кредитувати економіку, а не уряд

Україна повернулася до початку 90-х років, коли гроші потрапляли в економіку з НБУ виключно через держбюджет.

Нинішня ціна грошей, встановлена Нацбанком, робить неможливим відновлення економічного зростання, заявив кандидат в президенти Сергій Тігіпко, коментуючи заяву керівника групи радників глави НБУ Валерія Литвицького про те, що помірна інфляція в жовтні зберігає можливість для зниження Національним банком ставок по активних операціях.

Зокрема у заяві, йшлося про можливе зниження ставок по кредитах «овернайт» без забезпечення з 17% до 16%, по кредитах під забезпечення - з 15,5% до 15%, а облікової ставки - з 10,5% до 10,4%.

За словами Тігіпка, грамотні уряди накачують банки грошима, щоб стимулювати свої економіки, а ось НБУ старанно береже українську економіку від притоки дешевих грошей.

«Навіть косметичне зниження ставки Нацбанку на півпроцента - до 15% означає, що кінцеві позичальники зможуть одержувати гривню мінімум під 20% річних».

Тігіпко підкреслив, що Україна повернулася до початку 90-х років, коли гроші потрапляли в економіку з НБУ виключно через держбюджет.

Він також відзначив, що потрібно негайно відновити рефінансування банків під нормальний відсоток, інакше кредит буде як і раніше недоступний господарюючим суб’єктам.

«У нинішніх умовах спостережуване падіння ВВП є куди більшим злом, ніж загроза інфляції вище очікуваних 13-14%», - реземував Тігіпко.

Читайте також:

Тігіпко: МВФ втомився від брехні і популізму української влади

Тігіпко: Європа не вирішить проблеми внутрішнього газового ринку України

Тігіпко: у боротьбі з епідемією треба об’єднати зусилля влади та бізнесу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: