Тігіпко: об'єднання "Газпрому" і "Нафтогазу" у Москві не обговорювалося

Створення спільного підприємства потрібно обговорювати за участю європейських партнерів, вважає Тігіпко.

Питання обміну активами "Газпрому" і НАК "Нафтогаз України" для створення спільного підприємства (СП) на рівні уряду України не обговорювалося.

Про це повідомив 28 червня віце-прем'єр України Сергій Тігіпко в Москві.

"Питання створення СП цікавий не тільки з "Газпромом", - сказав Тігіпко, додавши, що створення спільного підприємства "потрібно обговорювати за участю європейських партнерів".

Як повідомив 25 червня за підсумками річних загальних зборів акціонерів голова правління "Газпрому" Олексій Міллер, російська компанія вже робить пропозиції по конкретних родовищах, які можуть бути внесені в це СП.

"Це великі родовища", - сказав Міллер. За його словами, передбачається, що українська сторона внесе в спільне підприємство газотранспортну і добувні системи "Нафтогазу України".

"У свою чергу "Газпром" повинен внести більш великі родовища", - відзначив Міллер. Зокрема, він сказав, що якщо вартість українських активів буде досягати, наприклад, 800 млрд руб, то Росія внесе в СП активи на таку ж суму або на 1 трлн руб.

Нагадаємо, 30 квітня в Сочі за підсумками засідання комітету з питань економічного співробітництва російсько-української міждержавної комісії головою уряду РФ Володимиром Путіним висловлена пропозиція про об'єднання "Газпрому" і "Нафтогазу України". Це пропозиція викликала широке обговорення російських і українських властей та експертів.

НАК "Нафтогаз України" є провідним підприємством паливно-енергетичного комплексу, однією з найбільших компаній України. Чистий прибуток НАК "Нафтогаз України" в 2009 р. скоротився в порівнянні з 2008 р. на 79,5% - до 287,5 млн дол.

Читайте також:

Газове законодавство ЄС унеможливить злиття "Нафтогазу" і "Газпрому"

Україна внесла пропозиції щодо газу, від яких Росія "не відмахується"

Росія пообіцяла дешевий газ в обмін на злиття з "Нафтогазом"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: