Тігіпко: перш ніж брати нові кредити, «Укрзалізниці» потрібно позбавитися збитків

збитки "Укрзалізниці" закриваються кредитами, але компанія вже не в змозі вчасно платити за своїми зовнішніми позиками.

«Укрзалізниця» збиткова через перекошені тарифи і непрозорі процедури закупівель. Спершу потрібно фінансово оздоровити держкомпанію, а тільки потім брати у позику колосальні суми», - так кандидат в президенти України Сергій Тігіпко прокоментував заяву прем’єр-міністра Юлії Тимошенко про фінансування «Укрзалізніці» за рахунок кредитних коштів п’яти держбанків, рефінансованих НБУ, а також за рахунок кредитів, залучених під урядові гарантії.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» прогнозує дефіцит обігових коштів за підсумками 2009 р. у розмірі 1,6 млрд грн і має намір покрити зазначений дефіцит за рахунок залучення кредитних ресурсів. У листопаді 2009 року «Укрзалізниця» не провела чергового платежу в $110 млн. за синдикованим кредитом на суму $550 млн., організованим британським банком Barclays. На нараді 16 грудня гендиректор «Укрзалізниці» Михайло Костюк визнав, що при річних доходах залізничної галузі в 38 млрд грн, портфель боргових зобов’язань на кінець року становитиме 9 млрд грн.

За словами Тігіпка, зараз кредитами закриваються збитки, але компанія вже не в змозі вчасно платити за своїми зовнішніми позиками.

«Потрібно зробити тарифи реалістичними, адже через надані урядом різні галузеві пільги залізничники працюють в збиток», відзначив Тігіпко.

Він також підкреслив, що потрібно зробити закупівлі «Укрзалізниці» прозорими, проводити їх на конкурсній основі, що дозволить істотно знизити собівартість перевезень.

«Тільки тоді можна бути впевненими, що кредити не підуть на покриття збитків, а будуть використані дійсно для розвитку залізничного транспорту»,- реземував Тігіпко.

Читайте також:

Тігіпко: ситуація навколо глави НБУ свідчить про параліч всієї системи влади

В українських містах Тігіпко популярніший за Тимошенко

Тігіпко не хоче бути прем’єром за президента-Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: