Тігіпко: політики змагаються в податковому популізмі

Надання невиправданих податкових пільг призведе до зростання корупції і посилення спаду в економіці.

«Надання невиправданих податкових пільг призведе до зростання корупції і посилення спаду в економіці», - так кандидат в президенти України Сергій Тігіпко прокоментував заяву глави уряду про намір відновити податкові пільги для підприємств, розташованих на так званих депресивних територіях.

Він відзначив, що ці пільги існували до 2005 року, внаслідок чого через ці «зони» до України безперешкодно ввозилися імпортні продукти харчування, зокрема всім відомі «ніжки Буша», одяг і побутова техніка. В результаті пільги, надані депресивним територіям для відродження виробництва, призвели до його згортання на території всієї країни.

Тігіпко відзначає, що до аналогічного ефекту призведе і реалізація передвиборної обіцянки Віктора Януковича про надання п’ятирічних податкових канікул новоствореним малим підприємствам. За його словами, така ідея призведе тільки до спотворення конкурентного середовища і вдарить, перш за все, по малому і середньому бізнесу. Крупні підприємства-виробники створюватимуть десятки, а то і сотні «малих підприємств», через які реалізовуватимуть свою продукцію, йдучи від оподаткування. В результаті, вважає політик, гроші втратить не тільки бюджет, але і існуючі підприємства торгівлі і дистрибуції.

«Ми це вже проходили в кінці восьмидесятих років минулого сторіччя, коли був прийнятий закон про кооперацію. Він вбив радянську систему оптової і роздрібної торгівлі. У країні виник ажіотажний попит, а дефіцит товарів посилився до межі. Повторення експерименту Михайла Горбачова, надання п’ятирічних податкових канікул новоствореним підприємствам призведе до аналогічних наслідків і знищить сформовану в Україні систему виробництва і торгівлі товарами», - вважає Сергій Тігіпко. - Замість надання невиправданих податкових пільг окремим підприємствам потрібно знижувати податки для всіх. Тільки шлях зниження загального рівня оподаткування і посилення конкуренції може призвести до виходу з економічної кризи».

Читайте також:

Довірена особа Тігіпка заявляє про маніпуляції соціологічними даними

Тігіпко: доки корупціонери при владі, порядку в землекористуванні у нас не буде

Тігіпко: Уряд запускає руку в бюджети наступного десятиліття

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: