Тігіпко прогнозує подальше падіння українського ВВП

Ніколи не потрібно ставити хрест на країні, адже будь-яка країна має шанс.

Співголова Ради інвесторів при Кабінеті міністрів Сергій Тігіпко передбачає подальше падіння ВВП України, однак знає, які кроки слід робити у кризовій ситуації.

Про це він заявив в інтерв’ю "5 каналу"

"Я думаю весь 2009 рік ми будемо бачити падіння, - сказав він. – Сказати, що це нове – не скажеш. Але, я вважаю, що бізнесу просто нема варіантів: треба виживати".

Тігіпко, як антикризовий менеджер, який, за його словами, і в бізнесі, і в уряді за таких умов працював, роботу щодо подолання кризи радить розпочати зі стратегії.

"Що робити?" – найголовніше питання, на яке потрібно дати відповідь. Чітко визначити 5-6-7 пріоритетів, куди рухатись", - зазначив він.

Також, на його думку, треба шукати нові ринки збуту. "Контроль витрат – державного бюджету, в першу чергу. Дуже важливе питання – стабілізація фінансового сектора. Не можливо розпочати будь-яке виробництво без банків, оборотних коштів", - продовжив Тігіпко.

Однією з обов’язкових передумов для подолання кризи Тігіпко вважає спрощення умов для бізнесу, зокрема - спрощення податкового законодавства.

"У нас колосально зарегульована економіка. В Україні існує близько 100 податків! У найкращих країнах, навіть у країнах Балтії – 35, до 40-ка (податків). А це все адміністрування", - наголосив він.

Співголова Ради інвесторів підсумував: для подолання кризи Україні потрібно сконцентруватися на перелічених пріоритетах, побудувати під них організаційну структуру і "жорстко питати з тих, хто за це відповідальний".

Тігіпко наголосив, що "ніколи не потрібно ставити хрест на країні, люба країна має шанс".

"У нас надзвичайно гарні умови самої країни. У нас є дуже багато плюсів. У нас не вистачає поки одного – такого "колективного розуму", ми не можемо між собою домовитись. Це стара українська хвороба. Коли ми об’єднатися не можемо перед обличчям кризи", - зазначив Тігіпко.

Читайте також:

У світі помітили відродження української економіки

Антикризові заходи в Україні приречені на невдачу

Третина економіки України опинилася в "тіні"

Економіка України скотилася до рівня 1997 року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: