Тігіпко: Промисловості і економіці потрібна не стабільна, а справедлива ціна газу

За найоптимістичнішими оцінками вартість палива наступного року складе 295, а МВФ прогнозує 338.

К андидат в Президенти України Сергій Тігіпко заявив, що сьогодні у «Нафтогазу» немає можливості дотувати споживачів газу, тому що сама ця компанія сидить на бюджетних дотаціях.

Так Тігіпко прокоментував заяву прем’єр-міністра Юлії Тимошенко про те, що ціна газу в першому півріччі 2010 року буде рівна середній ціні газу в поточному році, або $234 за тисячу кубометрів».

При цьому за найоптимістичнішими оцінками вартість палива наступного року складе $295, а МВФ прогнозує $338.

За словами Тігіпка, для того, щоб стримувати ціну газу для промисловості, «Нафтогазу» потрібне буде або радикально знижувати свою маржу і витрати на транспортування, або влізати в нові борги.

«Інших джерел грошових коштів для субсидування економіки у компанії просто немає», - вважає Тігіпко.

В той же час, він зауважив, що подальше нарощування кредиторської заборгованості ще більше підвищує ризик банкрутства держкомпанії. Так, компанія вже не здатна самостійно обслуговувати свої зобов’язання.

«За десять місяців цього року «Нафтогаз» купив газу на $4,6 млрд, з них лише півтора мільярди - власні кошти компанії. Все інше - позики, розстрочки і дотації», - відзначив Тігіпко.

«Стабільність це не завжди добре, - стверджує кандидат в президенти. - Якщо для такої стабілізації влади задіюють всі ресурси державної фінансової машини, ефект може виявитися сумнівним. Тим більше що зараз йдеться про завищені ціни російського газу унаслідок збитковості формули її розрахунку», - резюмував політик.

Читайте також:

Тігіпко: Чекати милостей від Москви не варто. Треба наводити лад у власному газовому господарстві

Тігіпко: Уряд надуває міхур "Нафтогазу"

Тігіпко: Держава стабілізувала кризу в будівельній галузі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: