Тігіпко: треба допомагати не виробникам, а покупцям металу

Українські металурги дуже скоро будуть зметені зі світових ринків

Якщо українські металурги не освоять випуск високоякісної сталі, вони дуже скоро будуть зметені зі світових ринків, - заявив колишній міністр економіки України Сергій Тігіпко коментуючи той факт, що вітчизняні підприємства гірничо-металургійного комплексу (ГМК) в січні-вересні 2009 року скоротили виробництво на 27-32% в порівнянні з аналогічним періодом 2008 року.

Ці дані щойно були оприлюднені Міністерством промислової політики.

За словами Тігіпко, українські заводи продовжують забезпечувати світ в основному напівфабрикатами.

"Вони продають чавун, заготівку, лом чорних металів, тоді як світові конкуренти поставляють на ринок корабельну і автомобільну сталь з покращеними властивостями" - зауважив Тігіпко.

Він також додав, що така продукція навіть в кризовий період має набагато вищу додану вартість і стабільний попит.

"Додамо до цього ще і високу енерговитратність, архаїчне устаткування вітчизняних підприємств. Як наслідок - маємо стрімке зниження темпів виробництва", - підкреслив Тігіпко.

На його думку, в нинішніх умовах головне завдання держави - дати галузі необхідні стимули до розвитку.

Тігіпко зауважив, що уряд не зможе довго підтримувати ГМК тільки за рахунок введених в 2008 році пільг на енергоносії і мораторію на зростання тарифів на послуги природних монополій, тому, що це лише тимчасовий захід.

«Українській металургії потрібні як повітря програми стимулювання попиту на їх продукцію на внутрішньому ринку. Такі програми слід розробити в будівництві, машинобудуванні, системі ЖКГ. Не обійтися і без модернізації виробництва, а для цього необхідне відновлення кредитування металургійних підприємств», - резумував Сергій Тігіпко.

Читайте также:

Тігіпко: Україна має зрозуміти, що їй потрібно від Сполучених Штатів

Тігіпко: уряд не врятує вуглепром, але погубить енергетику

Тігіпко: уряд готує безпрецедентну емісію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: