Тігіпко: Україна не повинна стати сировинним придатком транснаціональних корпорацій

Вітчизняні металургійні компанії достатньо міцні, щоб купувати сировинні активи за кордоном і виробляти готову продукцію в Україні.

Відомий економіст і політик Сергій Тігіпко вважає, що «вітчизняні металургійні компанії достатньо міцні, щоб купувати сировинні активи за кордоном і проводити готову продукцію в Україні. Держава повинна сприяти цьому, стимулюючи попит на метал на внутрішньому ринку».

Так він прокоментував заяву найбільшої металургійної компанії країни «Метінвест» про плани імпорту коксованого вугілля з США.

Компанія до кінця року завезе 200 тис. тонн сировини, виробленої на вугільному підприємстві United Coal, що їй належить. «Україна відчуває дефіцит коксованого вугілля. Покупка за кордоном компаній, які його виробляють - правильна стратегія для наших металургів. Головне, що центром виробництва сталі залишається Україна», - вважає Сергій Тігіпко.

На його думку, такі проекти доводять, що Україна не повинна бути і не буде сировинним придатком найбільших металургійних компаній світу. «Переробка сировини - це добре, але потрібно йти далі - налагодити випуск якісної автомобільної і суднової сталі, металопродукції, використовуваній у виробництві побутової техніки. Зараз попит на неї в Україні украй низький. І тут своє слово повинне сказати держава, всіляко стимулюючи зростання підприємств машинобудування», - упевнений політик.

Читатйте також:

Тігіпко: країні потрібна прозора, проста, лояльна до економіки податкова система

Тігіпко: Вугільна галузь потребує не подачок і дотацій, а реформ і модернізації

Тігіпко: Компенсації на закупівлю вітчизняних добрив врятують і село, і промисловість

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: