Тігіпко: Україна ризикує втратити доходи від транзиту газу

Вже зараз очевидно, що обумовлені в газовому контракті обсяги транзиту до 120 млрд кубометрів на нинішній рік прокачані не будуть.

Кандидат в Президенти України Сергій Тігіпко заявив, що тільки зрозуміла політика в газовій сфері допоможе зберегти транзитний потенціал України. Так Тігіпко прокоментував дані Мінпаливенерго про скорочення транзиту газу в січні-листопаді 2009 року на 23%.

За його словами, всього по території України було прокачано 85 млрд кубометрів газу.

Тігіпко відзначив, що вже зараз очевидно, що обумовлені в газовому контракті обсяги транзиту до 120 млрд кубометрів на нинішній рік прокачані не будуть.

«Жодних санкцій за порушення цих домовленостей не передбачено, а отже, від падіння доходів від транзиту ми не застраховані», – говорить Сергій Тігіпко.

Він також зауважив, що зниження транспортування газу зараз обумовлене падінням його споживання в Європі внаслідок кризи.

«Відновиться попит на паливо – відновляться обсяги транзиту, це є поправним. А ось осушення труби внаслідок будівництва обхідних газопроводів вже нічим не виправити. І перешкодити цьому можна тільки за допомогою осмисленої державної політики», – впевнений Тігіпко.

Тігіпко також підкреслив, що по-перше, необхідно зрівноважити обопільні права і обов’язки в газовому контракті. З одного боку, каже Тігіпко, ми маємо фіксований обсяг споживання газу протягом дев’яти років і санкції за його «невибірку», з іншого – фіксований обсяг транзиту і відсутність будь-яких санкцій.

«Це неправильно – такі цифри потрібно переглядати щорічно, а то й щоквартально. По-друге, потрібна прозора приватизація української ГТС і консорціум з управління нею на чолі з Україною, – упевнений політик. – Без цього не немає жодних гарантій збереження обсягів газового транзиту».

Читайте також:

Тігіпко: приватизаційні конкурси стали пасткою для інвесторів

Тігіпко: антикорупція виродилася в передвиборний піар

В українських містах Тігіпко популярніший за Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: