Тігіпко: Український парадокс: економіка оживає, а бюджет вмирає

Податкові надходження в державну скарбницю склали всього біля 1,5 млрд грн - так мало податківці в цьому тисячолітті ще не збирали

Пожвавлення експорту і української економіки в цілому веде до колапсу національного бюджету, заявив колишній голова Нацбанку Сергій Тігіпко, коментуючи результати виконання бюджету країни за вересень.

За його словами, трагічний парадокс полягає в тому, що пожвавлення експорту і української економіки в цілому веде до колапсу національного бюджету. Він також додав, що це є результат збоченої податкової політики держави.

Сергій Тігіпко також відзначив, що в бюджетній системі було поставлено два антирекорди.

"По-перше, податкові надходження в державну скарбницю склали всього біля 1,5 млрд грн - так мало податківці в цьому тисячолітті ще не збирали. По-друге, сума відшкодування ПДВ - 7,1 млрд грн вперше перевищила суму імпортного ПДВ - менше 6,5 млрд грн", підкреслив Тігіпко.

В результаті, додав Тігіпко, доходи державної скарбниці впали на 40% в порівнянні з показниками вересня 2008 року, державний бюджет стоїть на межі колапсу, а недобір податків за підсумками року може перевищити 35 млрд грн, що призведе до необхідності різкого скорочення державних витрат, у тому числі і соціального характеру.

"У ситуації, що склалася, можна винити як нерозторопних політиків, так і світову економічну кризу. Проте головна причина полягає в пороках податкової системи", - казав політик. 

Тігіпко зауважив, що основою наповнення державного бюджету у нас є сплата ПДВ при ввезенні товарів і послуг. Вона хороша тільки тоді, коли імпорт перевершує експорт, а країна живе за рахунок накопичення зовнішніх боргів, які пускаються на проїдання.

Крім того, політик відзначив, що криза примусила українську економіку трансформуватися: імпорт товарів народного споживання падає, експорт якщо і не росте, то знижується меншими темпами, різко скоротилися об’єми зовнішніх запозичень і почали рости внутрішні заощадження.

Ці позитивні тенденції, за його словами, рано чи пізно приведуть економіку України до одужання, але вони ж уб’ють державний бюджет. Адже надходження від імпортного ПДВ неухильно знижуватимуться, а заявки на відшкодування ПДВ експортерам будуть рости.

На думку Сергія Тігіпка, з ситуації, що склалася, є тільки один вихід - негайна реформа податку на додану вартість з відмовою від відшкодування ПДВ і обкладенням цим податком тільки кінцевого споживання усередині країни.

Читатй також:

Тігіпко: треба допомагати не виробникам, а покупцям металу

Тігіпко: знекровлений бізнес не може платити зарплати

Тігіпко: уряд не врятує вуглепром, але погубить енергетику

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: