Тігіпко: українським банкам потрібна допомога Європи та США

На думку одного з керівників Ради інвесторів при Кабміні, Україні потрібно рятувати банки й поки не варто думати про вступ до НАТО.

Україна потребує допомоги Європейського Союзу та США  для стабілізації своєї банківської системи.

Про це заявив співголова Ради інвесторів при Кабміні Сергій Тігіпко, виступаючи на міжнародній конференції “Куди іде Європа? Обрії нової архітектури безпеки на континенті”, що проходила в Києві.

“Сьогодні Україна безумовно потребує допомоги з боку ЄС і США, в першу чергу, для того, щоб стабілізувати банківський сектор”, - наголосив Тігіпко.

Він переконаний, що українській економіці не можна буде допомогти доти, доки не буде стабілізована ситуація в банківському секторі. “Ми будемо завжди перед загрозою, що фінансова криза перетікає в економічну, економічна може перетікати у бюджетну, а бюджетна може перерости і в політичну кризу”, - попередив Тігіпко.

Він також зазначив, що в Україні хотіли би бачити більший прогрес у відносинах з НАТО. Втім, форсувати цю тему, на переконання банкіра, не можна, адже ні Україна не готова до вступу в НАТО, ні Альянс не готовий прийняти Україну.

“Це питання роз’єднує нас, українців, це питання не має єдиної узгодженої позиції європейців, але мені здається, що вступ і співробітництво треба чітко розділити. Там, де ми не можемо сьогодні говорити про чіткі перспективи вступу, потрібно більш активно співпрацювати”, - впевнений Тігіпко.

Він, крім того, виступив за "перезавантаження" відносин України та США. “Я добре пам’ятаю, який поштовх, який стимул був для України, коли ми проводили консультації в рамках Комісії Кучма-Гор, щось подібне, мені здається, було б доцільно ініціювати сьогодні”, - сказав Тігіпко.

Він впевнений, що підтримка Сполучених Штатів дуже важлива для України в умовах економічної кризи. “Їхня підтримка буде нам потрібна в міжнародних фінансових організаціях”, - пояснив Тігіпко.

Він також закликав прагматизувати відносини з Росією, яка є другим після Євросоюзу економічним партнером України. На думку Тігіпка, Україні слід відмовитись від “крайнощів” у відносинах з Росією.

“Те, що сьогодні для мене безперечно, - нам потрібно відмовитись від крайніх позицій з Росією: з одного боку, іноді заяви політиків на грані здачі національних інтересів України, з іншого боку - несприйняття будь-якої ініціативи, яка іде в бік відносин Україна-Росія”, - сказав він.

Тігіпко додав, що Україна сьогодні швидко наближається до створення зони вільної торгівлі з ЄС. Втім, Україна має зовсім небагато ініціатив щодо торгівлі з РФ. “Якби ці дві ініціативи накласти і працювати паралельно по створенню зони вільної торгівлі без виключень з РФ і по створенню зони вільної торгівлі з ЄС, ми мали б цікаву ситуацію”, - впевнений політик.

Нагадаємо, напередодні Тігіпко дав згоду працювати в уряді Юлії Тимошенко. Він заявив, що в Кабміні готовий приймати непопулярні рішення та виконувати програму боротьби з кризою.

Тігіпко розглядається, як кандидат на нову посаду віце-прем'єра з фінансових питань. За даними джерел, його готують як політичну фігуру, на яку покладатиметься виконання ключових економічних завдань, таких як ведення переговорів з МВФ, офіційне коментування фінансової політики уряду, робота з парламентом щодо ухвалення необхідних законопроектів тощо.

Читайте також:

Тігіпко "не камікадзе", але до Тимошенко піти готовий

Тігіпко готовий застосовувати свій досвід в уряді Тимошенко

Українським банкам дадуть 44 млрд. Виживуть тільки найсильніші

Нацбанк міг врятувати гривню, але не зробив цього

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: