Тігіпко: Уряд надуває міхур "Нафтогазу"

Проблема неплатежів за паливо облгазами більшою мірою створена самою владою.

Кандидат в Президенти України Сергій Тігіпко вважає, що чинячи тиск на облгази, уряд шукає привід для передачі газорозподільної системи на баланс «Нафтогазу». Так Тігіпко прокоментував звернення прем’єр-міністра Юлії Тимошенко до Генпрокуратури і КРУ з вимогою завести кримінальні справи на ряд керівників обласних газопостачальних компаній.

Нагадаємо, за словами глави Кабміну, облгази не повною мірою розраховуються за поставлений газ з НАК, не дивлячись на те, що населення платить справно.

Як зазначив Тігіпко, населення і промисловість дійсно платять за газ, але проблема неплатежів за паливо облгазами більшою мірою створена самою владою.

"По-перше, дуже погано платять за газ підприємства комунальної теплоенергетики, оскільки їм не компенсується різниця між фактичною ціною палива і встановленими на місцях тарифами. По-друге, тарифи на транспортування і розподіл газу давно не враховують його різке подорожчання в поточному році", - говорить Тігіпко.

Він також зауважив, що технологічний газ, на який припадає до половини витрат облгазів, за рік виріс в ціні майже удвічі, тоді як тарифи для облгазів залишилися тим самим. Створений механізм збиткової роботи газорозподільних компаній в регіонах.

"Така ситуація вигідна уряду, який давно мріє передати газорозподільні мережі «Нафтогазу». Додаткове майно на балансі компанії дозволить їй брати нові кредити під розрахунки за імпортний газ", - вважає Тігіпко.

Читайте також:

Тігіпко: Потрібні негайні і радикальні заходи з порятунку національної фінансової системи

Тігіпко вважає, що Президенти України і Росії перетворюють міждержавні контакти на шоу

Тігіпко: Уряд запускає руку в бюджети наступного десятиліття

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: